تیتر امروز

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

ظریف کاندیدا می‌شود؟ شورای نگهبان وزیر خارجه را تأیید صلاحیت می‌کند؟ تقابل او و ابراهیم رئیسی فضای سیاسی را دو قطبی می‌کند؟ این‌ها از اصلی‌ترین سؤالات حال حاضر فضای سیاسی است.

رئیس‌جمهور آمریکا فرمانی اجرایی برای رفع مشکل جهانی کمبود تراشه کامپیوتری که تأثیر شدیدتری در آمریکا گذاشته است، امضا کرد.

کد خبر: ۸۶۶۲۸
۱۹:۰۹ - ۲۶ فروردين ۱۴۰۰

آمریکا با کمبود شدید تراشه کامپیوتری مواجه شده است

دیدارنیوز ـ به نقل از راشاتودی، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا فرمانی اجرایی برای رفع مشکل جهانی کمبود تراشه کامپیوتری که تأثیر شدیدتری در آمریکا گذاشته است، امضا کرد.

همچنین پیش از این نیز جو بایدن ۵۰ میلیارد دلار از بسته سرمایه‌گذاری زیرساختی خود را به توسعه صنعت تراشه و نیمه‌رسانا در آمریکا تخصیص داده بود.

جفری تاکر، اقتصاددان مؤسسه تحقیقات اقتصادی آمریکا در گفتگو با راشاتودی گفت: مشکل کمبود تراشه کامپیوتری در آمریکا از ۲۰۱۹ و حتی ۲۰۱۸ آغاز شده است و علت آن اختلالی بود که از سوی ترامپ در زنجیره‌های تولید چین و جهان به وجود آمد.

او می‌گوید: مشکل اصلی این است که دولت ترامپ واقعاً برای جلوگیری از دسترسی چین به تکنولوژی ساخت یک دیوار بزرگ جداکننده تکنولوژی آمریکا از چین را در همه جای جهان آغاز کرد. اما این کار باعث شد کمبود‌های شدیدی در خود آمریکا ایجاد شود که با هیچ پول دولتی‌ای نمی‌توان آن را اصلاح کرد.

منبع: مهر
برچسب ها: امریکا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: