تیتر امروز

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا
«دیدار؛ یاری متقابل» - قسمت دوم

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا

سلسله مطالب «دیدار؛ یاری متقابل» به مفهوم همیاری اجتماعی در دوران همه‌گیری کرونا می‌پردازد. در این قسمت به شیوه‌های مختلف کمک به افراد آسیب‌پذیری پرداخته شده است که در اطراف ما زندگی می‌کنند.

:ظریف وزیر خارجه ایران با انتشار متنی در اینستاگرام نوشت: بر عزم خود برای نامزد نشدن استوارم؛ ولی تداوم فشارها، آزارها، افترا‌ها و تهدید‌ها در اقبال عمومی و در این عزم تأثیر معکوس دارد.

کد خبر: ۸۶۲۹۴
۱۵:۴۳ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۰

روایت ظریف از جلسه کمیسیون امنیت ملی: جلسه همراه با توهین و تهدید و اتهام از سوی یکی دو نفر بود

دیدارنیوز - ظریف نوشت:

 سلام، دیروز جلسه‌ای طولانی، صریح و صمیمی همراه با توهین و تهدید و اتهام از سوی یکی دو نفر با نمایندگان محترم کمیسیون امنیت ملی داشتم.

 از یکی از نمایندگان نقل شده است که "برآوردم از جلسه امروز کمیسیون این است که ظریف نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود. "

 پس از چندین بار تأکید بر عدم تمایل برای نامزدی، نمی‌خواستم دوباره وارد این موضوع شوم. اما این اظهار نظر ناگزیرم کرد که اصل ماجرا را عرض کنم:


 در جلسه چند نفر اظهار نگرانی کردند که گفتگو‌های وین برای رفع تحریم‌ها با اهداف انتخاباتی دنبال می‌شود و بنده برای جلب آرای مردم به دنبال ایجاد دوقطبی در جامعه هستم.


 عرض کردم دو قطبی را کسانی می‌سازند که با اتلاف میلیارد‌ها برای تولید سریال، اعتماد عمومی به دیپلماسی کشور را هدف گرفته و معیشت مردم و عزت کشور را بازیچه اغراض سیاسی و انتخاباتی می‌نمایند.


 ما به لطف خدا و بزرگواری مردم نیازی به ایجاد دوقطبی در جامعه نداریم. هشت سال است علیه دستگاه دیپلماسی با هزینه‌های سنگین تبلیغ شده است؛ ۸ سال است بهترین دستاورد‌های دیپلماسی را تخطئه کرده‌اند؛ ۸ سال است به دلیل سکوت ما یک تنه به قاضی رفته‌اند؛ و ۸ سال است برای کوبیدن دستگاه دیپلماسی، عزت و اعتماد مردم را نشانه گرفته‌اند؛ اما به لطف خدا هنوز از نعمت محبت مردم دلاورمان برخورداریم.


 یادآوری کردم که علت تصمیم بنده برای نامزد نشدن نگرانی از سبد رأی نیست که برای بهبود آن از سیاست خارجی و یا انسجام ملی هزینه کنم. نگرانی من از رأی آوردن است نه رأی نیاوردن. بر عزم خود برای نامزد نشدن استوارم؛ ولی تداوم فشارها، آزارها، افترا‌ها و تهدید‌ها در اقبال عمومی و در این عزم تأثیر معکوس دارد.


 سیاست خارجی نباید موضوع دعوای جناحی و انتخاباتی باشد. هر دستاورد سیاست خارجی، دستاورد مردم، کشور و رهبری است و هیچ فرد، گروه و یا جناحی حق مصادره آن را ندارد. رفع تحریم‌ها به نفع مردم و هر دولتی است که ۴ ماه دیگر زمام امور کشور را به دست می‌گیرد.


 تقاضا می‌کنم اجازه دهید در این فضا که صهیونیست‌ها برای جلوگیری از رفع تحریم‌ها به خبیثانه‌ترین و مذبوحانه‌ترین روش‌ها متوسل شده‌اند، عباس عراقچی عزیز و دیگر همکاران فداکار و شجاعم بتوانند تمام تمرکز خود را بر رفع تحریم‌ها متمرکز کنند و نگران سنگ‌اندازی‌ها، اتهامات و فضاسازی‌های مسموم انتخاباتی نباشند.


 بیائیم در آستانه ماه مبارک رمضان دل را از کینه‌ها و بدانگاری‌ها پاک کنیم و هم‌دل و هم‌نوا برای موفقیت تمامی ایثارگران به ویژه در عرصه‌های سلامت، هسته‌ای و سیاست خارجی دعا کنیم.


سالم و شاد و سربلند باشید»

منبع: انتخاب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
0
1
اگه‌وافعا‌همینی‌هست‌که‌میگی‌دمت‌‌گرم‌افای‌ظریف‌که‌مساعل‌سیاسی‌رو‌فدای‌معشیت‌مردم‌نمیکنی‌‌خدا‌‌قوت
ناصر پورمولود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
0
0
باسلام درودخدا برشما جناب آقای دکتر ظریف من واقعا بیت افتخار میکنم ولی کسانی که به شما توهین میکنند واقعا جواب ایشان نده چون این آقایان از واقعیت ها چشم بستن وچیزی بونبردن از واقعیت ومردانگی همان طور که نماینده مجلس ازماشین اش پیاده میشه وباسیلی به درگوش یک سرباز میزنند شما چی انتظار ی از این نمایندگان محترم مجلس داشته باشی کسی که نماینده مجلس و نماینده یک شهربانی بخاطر اینکه سرباز وظیفه بدبخت قانون اجرا میکن باید سیلی بخوردازدست یک نماینده پس نباید ازاین انسانها چه توقعی داری زنده باد دکتر ظریف من واقعا طرفدار اقاروحانی نیستم وبیش هم رأی ندادم ولی از فعالیت های شما من شخصاً تشکر میکنم