تیتر امروز

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان
روز دوم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان

دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخاباتی یک خبر بزرگ داشت و آن نامزدی محمود احمدی نژاد بود. سخنان بسیار تند احمدی‌نژاد فضای خبری را تحت الشعاع قرار داد. همزمان اردوگاه اصلاح‌طلبی سرگردان است...
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
شکایت از شیوه پوشش مرگ پرنس فیلیپ در بی‌بی‌سی

رویکرد عجیب تلویزیون بی‌بی‌سی به پوشش خبر مرگ پرنس فیلیپ، همسر ملکه انگلیس صدای شهروندان انگلیسی را هم درآورد و بیش از ۱۱۰ هزار نفر به این رویکرد شکایت رسمی کردند.

کد خبر: ۸۶۲۵۹
۱۳:۵۶ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۰

رکورد شکایت در تاریخ تلویزیون بریتانیا شکست

دیدارنیوز ـ پوشش تصویری و خبری مرگ پرنس فیلیپ در ۹۹ سالگی رکورد شکایت از یک برنامه خاص را در تاریخ تلویزیون بریتانیا شکست. به این ترتیب، شهروندانی که انتظار داشتند برنامه‌های محبوب خود از جمله «ایست‌اندرز» و «مسترشف» را راس ساعت همیشگی تماشا کنند، سرخورده از دیدن دائمی پوشش حاشیه‌های مرگ بزرگ خاندان سلطنتی بریتانیا از این روند شکایت کردند.

تا پایان روز دوشنبه به وقت بریتانیا دست‌کم ۱۱۰ هزار و ۹۹۴ شکایت رسمی از تلویزیون بی‌بی‌سی ثبت شده که در تاریخ تلویزیون سابقه نداشت. در واقع، بسیاری از مردم در اعتراض به این روند گیرنده‌های خود را خاموش کردند تا میزان تماشای تلویزیون در روز‌های گذشته به کمترین اندازه در سال‌های اخیر برسد. این شرایط بیش از همه به سود تلویزیون‌های اینترنتی شد.

آنچه در چند روز گذشته در بی‌بی‌سی رخ داده، یکی از بدترین واکنش‌ها در تاریخ به شیوه برنامه‌سازی و پوشش خبری این شبکه تلویزیونی قدیمی است. بازخورد‌ها چنان منفی بوده است که کارشناسان گمان می‌کنند مدت‌ها طول می‌کشد تا شبکه‌های یک و دو بی‌بی‌سی بتوانند زیر این بار سنگین کمر راست کنند. هر چند حاشیه‌های مرگ پرنس فیلیپ همچنان ادامه دارد.

نکته جالب و عجیب در این میان، به حاشیه رفتن بحران پاندمی کرونا در بریتانیاست که آن هم به لطف پوشش خبر مرگ پرنس فیلیپ رخ داده است. رکورد پیشین بیشترین شکایت از بی‌بی‌سی در تاریخ ۶۳۰۰۰ هزار مورد و مربوط به برنامه «جری اسپرینگر: اپرا» بود که سال ۲۰۰۵ پخش شد و انتقاد شدید مسیحیان را برانگیخت.

برچسب ها: انگلیس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: