تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: متناسب‌سازی، حقوق و افزایش (فروردین) بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی بر اساس مواد ۹۶ و ۱۱۱ تا پایان ماه جاری (فروردین سال ۱۴۰۰) پرداخت می‌شود.

کد خبر: ۸۶۱۶۵
۰۹:۳۴ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۰

زمان اعمال افزایش حقوق بازنشستگان

دیدارنیوز ـ حسین امیری‌گنجه مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ اعلام کرد: بر اساس نامه اداری شماره ۲۴۵/۱۴۰۰/۲۰۲۰ مورخ ۲۱/۰۱/۱۴۰۰ مستمری و افزایش سالیانه بازنشستگان و مستمری‌بگیران لغایت فروردین ماه سال ۱۴۰۰ و بر اساس حروف الفبا پرداخت خواهد شد.

به دنبال طرح برخی ابهامات در چگونگی متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان در فروردین ماه سال جاری (۱۴۰۰)، سازمان تامین اجتماعی اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

در متن این اطلاعیه آمده است: نظر به انعکاس نقطه‌نظرات مستمری‌بگیران عزیز سازمان از سوی مدیران کل استان‌ها و کانون‌های بازنشستگان سراسر کشور مبنی بر وجود پاره‌ای اشکالات و ابهامات در چگونگی افزایش مستمری فروردین‌۱۴۰۰ برخی از غیرحداقل‌بگیران، با وصول نظرات و بررسی کارشناسی به عمل آمده؛ وجود بعضی ایرادات نرم‌افزاری در محاسبات مستمری متناسب‌سازی شده در خصوص متوسط‌بگیران (غیرحداقل‌بگیران) ملاحظه شد که مستلزم اصلاح فنی و نرم‌افزاری است.

بر این اساس مقرر شد به منظور جلوگیری از توقف در پرداخت مستمری‌ها، پرداخت بر مبنای محاسبات فعلی استمرار یابد و همزمان نسبت به بررسی و برطرف کردن ایرادات نرم‌افزاری و اعمال اصلاحات و صدور احکام جدید برای مستمری‌بگیران فوق تا پایان اردیبهشت سال جاری (۱۴۰۰) اقدام لازم انجام شود.

تاریخ واریز حقوق مستمری‌بگیران در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ هم در سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی اداره کل غرب تهران بزرگ به ترتیب حروف الفبا اعلام شده است.

قرار بود سازمان تامین اجتماعی از روز جمعه پرداخت مستمری‌ها و متناسب‌سازی مرحله دوم را اجرایی کند که همزمان با این پرداخت‌ها و مطرح شدن اشکالاتی در پرداختی‌ها به سایر سطوح، با دستور مدیرعامل این سازمان، این اقدام به منظور بازبینی موضوع و اطمینان از صحت محاسبات به تعویق افتاد.

مرحله اول متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مرداد سال ۹۹ اجرایی و حقوق ماهانه مستمری‌بگیران این سازمان از ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافت. مرحله دوم این متناسب‌سازی نیز در پرداخت حقوق فروردین ماه این جمعیت لحاظ خواهد شد.

به گفته مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، براساس این متناسب‌سازی، بازنشستگان با ٣٠ سال سابقه از فروردین ١۴٠٠، ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۴میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند. بازنشستگان با بیش از ٣٠ سال سابقه نیز باتوجه به سنوات بیش از این مبلغ و بازنشستگان کمتر از ٣٠ سال سابقه هم کمتر از این میزان را (باتوجه به سنوات) دریافت خواهند کرد. 

در این راستا همچنین ۲۸ اسفندماه ۹۹ مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به‌صورت علی‌الحساب به حساب بازنشستگان واریز شد.

بنا بر اطلاعیه تامین اجتماعی تهران؛ تاریخ واریز حقوق مستمری‌بگیران در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ نیز از سوی این سازمان بدین شرح اعلام شده است:

زمان اعمال افزایش حقوق بازنشستگان/ پرداخت حقوق بر اساس حروف الفبا

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
1
0
چرا دولت تدبیر امیدخودش را ب زحمت می اندازدحقوق را افزایش ومتناسب سازی می کندطبق قانون دولت باید متناسب با تورم حقوق را افزایش بدهددر طی سه سال ارزش حقوق ما را یازده برابر کاهش داده سکه سال96یک ملیون حالا یازده ملیون شد
اصلا به اندازه زمان بازنشستگی 50درصد ان را سکه بدهد ب تاریخ بازنشستگی این قدر منت سر مردم نگذارد بیچاره شدیم نه مسکن نه معاش هبچی
چقدر ب من حقوق بدی که بتوانم سر پناهی درست کنم شکمم را سیر کنم ماکرونی 3100،شدهبیشاز 8600چندرصد تورم نون400تومانی 1000تومان شیر2200شد5500و غیرو حالا شما ب اندازه ای روی نان،شیر،ماکرونی حقوق افزایش بده
بس واقعا شرم خوبه ،انصاف خوبه .مامسلمان دروغ کلک حقبازی وریا از گناهان کبیر است
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
1
0
تکراری اقای تامین اجتماعی باید همسازی حقوق بازنشستگان بابت پول دریافتی به مبلغ ۸۹ هزار انجام گیرد چقدر بیرحم تشریف داریدبا این حقوق خرجی ۱۰ روز هم نمیشود ۳۰ سال زحمت کشیده شد که وقت پیری کمی راحت باشند که متاسفانه به گیر شما افتادند اخه کمی انصاف داشته وخودتان را جای انها بگذارید خدا شاهد با این حقوق ۲ تا دندان نمیشه درست کرد