تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

با ناکام ماندن تلاش‌ها برای انجام واکسیناسیون علیه کروناویروس، اعمال مقررات و محدودیت‌های کرونایی جدید در سراسر جهان از سر گرفته شده است.

کد خبر: ۸۵۹۸۲
۱۶:۱۶ - ۲۲ فروردين ۱۴۰۰

اعمال مجدد محدودیت‌های کرونایی در جهان

دیدارنیوز ـ قرنطینه‌های محلی و محدودیت‌های جدید کرونایی برای ده‌ها میلیون نفر از مردم کشور‌های مختلف از هند گرفته تا آرژانتین در نظر گرفته شده است چرا که موارد جدید ابتلا به کروناویروس افزایش پیدا کرده و توزیع واکسن به دلیل کمبود یا در برخی کشور‌ها به خاطر ترس از عوارض جانبی متوقف شده است.

در هند، ذخایر واکسن کروناویروس در ایالت ماهاراشترا رو به اتمام است و سیستم سلامت به دلیل افزایش موارد ابتلا با فشار مضاعفی روبروست. تسهیل محدودیت‌های کرونایی در کنار برگزاری مراسم‌های مختلف موجب شد تا این کشور پرجمعیت جهان از اواخر ماه مارس با افزایش بیش از یک میلیون مورد ابتلا روبرو شود.

بر اساس محدودیت‌های جدید در هند، ساکنان ایالت ماهاراشترا روز‌های آخر هفته تنها برای مسافرت و خرید غذا یا دارو می‌توانند از خانه خارج شوند.

همچنین مقررات منع تردد برای هشت میلیون نفر از ساکنان شهر بوگوتا در کلمبیا که با سومین موج بیماری مواجه است در نظر گرفته شده است. این محدودیت‌ها شامل هفت میلیون نفر دیگر از مردم چهار شهر دیگر کلمبیا نیز می‌شود.

در آرژانتین نیز محدودیت تردد شبانه اعمال شده که بر اساس آن رفت و آمد از نیمه شب تا شش صبح ممنوع است.

در تمامی مناطق فرانسه نیز نوعی از محدودیت کرونایی اعمال می‌شود. در عین حال تلاش دولت آلمان برای کنترل تردد و فعالیت کسب و کار‌ها در چندین ایالت که از قبول این محدودیت‌ها سرباز زده اند، متوقف شده است.

به نقل از مدیکال اکسپرس، اعمال محدودیت‌های کرونایی در برخی کشور‌ها درحالی اعمال می‌شود که در برخی کشور‌ها روند بازگشایی آغاز شده است. مقامات ایتالیا اعلام کرده اند که محدودیت‌های کرونایی در برخی مناطق این کشور از روز‌های آینده برداشته می‌شوند و این در حالیست که هنوز نگرانی‌ها از آمار بالای فوتی‌ها و فشار بر کادر درمان به قوت خود باقیست. اسلوونی نیز اعلام کرده است که محدودیت‌های کرونایی را کاهش داده و از دوشنبه قانون منع رفت و آمد شش ماهه متوقف می‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: