تیتر امروز

اختلاف طارمی و سردار آشکار شد!
چند نکته از بازی ایران و سنگال

اختلاف طارمی و سردار آشکار شد!

در روزی که مهدی طارمی به سردار آزمون ترجیح داده شد، سردار به عنوان یار تعویضی به زمین آمد و گل تساوی تیم ملی برابر سنگال را به ثمر رساند.
وزیری که به جای شطرنج، مار و پله بازی می‌کند!
گزارش دیدار از نگاه ضرغامی به صنعت گردشگری در روز جهانی آن

وزیری که به جای شطرنج، مار و پله بازی می‌کند!

دیروز روز جهانی گردشگری بود و تنها جمله مهم عزت الله ضرغامی در این روز این بود که در بازی "مار و پله" همیشه بازنده است، بازی‌ای که "ایران هراسی" نقش ثابت روی تاس او است.
پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...

رئیس اداره میراث فرهنگی نهاوند اعلام کرد: آغاز فصل نهایی کاوش معبد «لائودیسه» طی چند روز آینده

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نهاوند گفت: فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه طی چند روز آینده آغاز می‌شود.

کد خبر: ۸۵۹۷۷
۱۵:۵۸ - ۲۲ فروردين ۱۴۰۰

آغاز فصل نهایی کاوش معبد «لائودیسه» طی چند روز آینده

دیدارنیوز ـ محسن جانجان اظهار کرد: کاوش معبد لائودیسه دو بخش دارد و قرار است در حسینیه دوخواهران فعالیت کنیم و با توجه به اینکه یک ضلع دیوار آن ترک برداشته، دیوار باید تخریب، مقاوم سازی و رفع خطر شده سپس کار کاوش آغاز شود.

وی اضافه کرد: پیمانکار اقدامات ضروری دیوار مشخص شده و در حال عقد قرارداد است و به محض دریافت مجوز کاوش، در روز‌های آینده عملیات آغاز می‌شود، به عبارت دیگر عملاً فرآیند کاوش لائودیسه طی دو یا سه روز دیگر آغاز می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نهاوند با اشاره به اینکه مانند فصل گذشته خود سرپرستی تیم کاوش را بر عهده خواهم داشت، خاطرنشان کرد: اعتبار فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه ۳۰۰ میلیون تومان است.

جانجان در ادامه مطرح کرد: شهرستان نهاوند ۲۶۴ اثر تاریخی دارد که طی دو سه سال اخیر یک یا دو بار مرمت، استحکام بخشی و مقاوم سازی شده اند و خوشبختانه در حال حاضر از وضعیت خوبی برخوردار هستند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نهاوند در پایان بیان کرد: خوشبختانه بنایی که نیاز اضطراری به مرمت داشته باشد، در شهرستان نهاوند وجود ندارد، اما فاز‌های دیگری از مرمت بنا‌ها هست که هر زمان اعتبار باشد، انجام می‌دهیم.

منبع: ایسنا
برچسب ها: باستان شناسی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی