تیتر امروز

نگرانی اصلی بیماران خاص، اشتغال است
بیماران تالاسمی، هموفیلی و ام‌اس نیاز به حمایت دولت دارند

نگرانی اصلی بیماران خاص، اشتغال است

کانون هموفیلی اعلام کرد ۸۰ تا ۹۰ درصد از ۱۳ هزار بیمار هموفیلی کشور را آقایان تشکیل می‌دهند که اغلب به دلیل معلولیت‌های جسمی قادر به کار کردن نیستند، در صورتی که عموما سرپرست خانواده‌اند. این...
احیای برجام در هاله‌ای از ابهام در دولت رئیسی

احیای برجام در هاله‌ای از ابهام در دولت رئیسی

دولت ابراهیم رئیسی به زودی کار خود را شروع می‌کند، در حالی که هنوز تکلیف پرونده احیای برجام نامشخص است. غرب نگران رویکرد دولت جدید ایران است و اسرائیل نیز در این بین سعی در برهم زدن کل مذاکرات...
مهاجرت کرونا از جنوب به شرق؛ صدای آژیر خطر در مشهد
مردم مشهد در گفتگو با دیدار از وضعیت این شهر گفتند

مهاجرت کرونا از جنوب به شرق؛ صدای آژیر خطر در مشهد

کووید ۱۹ شهر به شهر در خراسان رضوی در حال جولان دادن است و در زمان کوتاه رنگ شهر‌ها را از نارنجی به قرمز تبدیل کرد، تا جاییکه دو روزی است که آتش نشانی شهر مشهد با به صدا در آوردن آژیر خطر مهر...

تلف شدن ۴۰ درصد از جمعیت زنبور عسل کشور به دلیل ناشناخته/ درخواست کمک فوری برای نجات زنبور‌های باقی مانده

مدیرعامل اتحادیه مرکزی زنبورداران ایران از تلفات ۴۰ درصدی زنبور‌های عسل در زمستان گذرانی سال گذشته خبر داد و از مسئولان درخواست کمک فوری برای نجات زنبور‌های باقی مانده با تامین نهاده‌های تولید به میزان کافی و با قیمت مناسب کرد.

کد خبر: ۸۵۹۰۹
۱۲:۲۷ - ۲۲ فروردين ۱۴۰۰

تلف شدن ۴۰ درصد از جمعیت زنبور عسل کشور به دلیل ناشناخته

دیدارنیوز ـ میرحسین موسویان با بیان اینکه زنبورستان‌های کشور در شرایط بسیار نامناسبی هستند، اظهار کرد: در زمستان گذرانی سال گذشته تلفات گسترده‌ای در زنبورستان‌های کشور اتفاق افتاد که دلیل آن برای سازمان دامپزشکی تا این لحظه ناشناخته است.

وی ادامه داد: آمار نشان می‌دهد که تا ۴۰ درصد از جمعیت زنبور‌های عسل کشور تلف شده‌اند.

موسویان با اشاره به اهمیت زنبور عسل در گرده افشانی برای تولید محصولات گیاهی افزود: این اتفاق می‌تواند تهدیدی برای حفظ امنیت غذایی با کاهش تولید محصولات کشاورزی باشد.

به گفته وی؛ مهمترین کمک برای نجات جمعیت باقی مانده زنبور‌های عسل کشور تامین نهاده‌های تولید با قیمت مناسب از جمله شکر مورد نیاز برای تغذیه کندو‌ها است.

موسویان یادآور شد: نیاز فوری به شکر نه برای تولید عسل بلکه برای احیای کندو‌ها با تقویت و زنده نگه داشتن زنبور‌های کارگر و تخم ریزی ملکه است.

وی با تاکید بر اینکه ما برای این نیاز مهم بار‌ها درخواست خود را به مسئولان داده‌ایم، گفت: آخرین پاسخ مسئولان وعده تامین شکر با قیمت صنف و صنعت بود که در صورت تحقق آن از توان مالی زنبورداران خارج است.

موسویان ادامه داد: مسئولان می‌گویند شکر را از ما گران می‌گیرید عسل را گران بفروشید، این در حالی است که نیاز فوری ما به شکر برای تولید عسل نیست و هدف نجات زندگی زنبور‌های باقی مانده است.

موسویان معتقد است؛ زنبورداری زیر مجموع مشاغل کشاورزی محسوب می‌شود و تحویل شکر با قیمت مصوب به تولیدکنندگان این بخش قابل قبول نیست.

وی خشکسالی بهار سال جاری را تهدید بیشتر برای ادامه حیات زنبور‌های باقی مانده دانست و بار دیگر از مسئولان خواست تا قبل از اینکه دیر شود با تامین نهاده‌ها از جمله شکر به میزان و قیمت مناسب به نجات زنبور‌ها کمک کنند.

منبع: ایلنا
برچسب ها: زنبور عسل
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: