تیتر امروز

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان
روز دوم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان

دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخاباتی یک خبر بزرگ داشت و آن نامزدی محمود احمدی نژاد بود. سخنان بسیار تند احمدی‌نژاد فضای خبری را تحت الشعاع قرار داد. همزمان اردوگاه اصلاح‌طلبی سرگردان است...
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

همزمان با آغاز موج دوم شیوع کروناویروس در هند و ثبت آمار بالای ۱۳ میلیون مبتلا، دولت این کشور از تزریق ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا خبر داده است.

کد خبر: ۸۵۸۹۱
۱۱:۳۴ - ۲۲ فروردين ۱۴۰۰

تزریق ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا در هند

دیدارنیوز ـ این در حالیست که از ابتدای ماه آوریل روزانه دستکم ۹۰ هزار بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در هند شناسایی شده اند.

در حال حاضر، همه افرادی که بیشتر از ۴۵ سال سن دارند، می‌توانند برای تزریق واکسن کرونا به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی مراجعه کنند. تاکنون بیشتر دریافت کنندگان واکسن افراد بالای ۶۰ سال و کارکنان بخش درمان بوده اند.

هند در مدت ۸۵ روز توانسته است به رقم قابل توجه تزریق ۱۰۰ میلیون دوز واکسن دست پیدا کند. این رقم برای آمریکا ۸۹ روز و برای چین ۱۰۲ روز بوده است.

تزریق واکسن به کارکنان بخش درمان در هند از شانزدهم ژانویه شروع شد و به افراد بالای ۶۰ سال هم از اول مارس اجازه دریافت واکسن داده شد. به رغم وجود نگرانی‌هایی درباره کمبود واکسن، دولت هند اعلام کرده است که ۲۵۰ میلیون نفر تا ماه ژوییه (اوائل تیر ماه) واکسن دریافت خواهند کرد.

به نقل از شبکه خبری بی بی سی، دولت هند به واکسن آسترازنکا-آکسفورد و واکسن تولید شده یک شرکت هندی به نام کوواکسین مجوز داده است.

بنابر آمار "ورلداُمتر" این کشور تاکنون ۱۳ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۸۰۵ مبتلا، ۱۶۹ هزار و ۳۰۵ قربانیِ کووید ۱۹ را ثبت کرده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: واکسن کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: