تیتر امروز

بیماری SMA و کمپین دلارا؛ کمک کنیم یا نه؟!

بیماری SMA و کمپین دلارا؛ کمک کنیم یا نه؟!

دختر کوچکی به نام دالارا با بیماری‌ای به نام sma درگیر است. کمپینی برای کمک به او برای تهیه دارویی گران قیمت به راه افتاده که شاید به درمان او کمک کند. آیا باید با چنین کمپینی همراه شد؟ پاسخ...

«پل ریتر» بازیگر سریال «چرنوبیل» و فیلم «هری پاتر و شاهزاده دورگه»، بر اثر تومور مغزی درگذشت.

کد خبر: ۸۵۳۷۴
۰۹:۳۴ - ۱۸ فروردين ۱۴۰۰

بازیگر «هری پاتر» و «چرنوبیل» درگذشت

دیدارنیوز ـ به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی ورایتی، پل ریتر هنرپیشه نامدار انگلیسی که به بازی در مجموعه تلویزیونی چرنوبیل و فیلم هری‌پاتر و شاهزاده دورگه شناخته می‌شود، در سن ۵۴ سالگی بر اثر تومور مغزی درگذشت.

ریتر ۲۰ دسامبر سال ۱۹۶۶ با نام سیمون پل آدامز در کنت انگلیس متولد شد و پس از تحصیل در رشته زبان‌های مدرن در کالج سنت جان دانشگاه کمبریج، به تئاتر ملی آلمان در هامبورگ ملحق شد و پس از بازگشت به انگلیس نام هنری ریتر را که ریشه آلمانی دارد، برای خود برگزید. 

این بازیگر پرکار در طول فعالیت هنری خود در فیلم ذره‌ای آرامش از مجموعه سینمایی جیمز باند، سریال آخرین پادشاهی و درام عقاب نیز جلوی دوربین رفت. 

پل ریتر علاوه بر سینما و تلویزیون، در حوزه تئاتر نیز فعالیت می‌کرد. وی یک بار در سال ۲۰۰۶ برای بازی در تئاتر Coram Boy نامزد جایزه اولیویه برای بهترین بازیگر نقش مکمل شد و یک بار در سال ۲۰۰۹ برای بازی در The Norman Conquests نامزدی جایزه تونی برای بهترین بازیگر را به دست آورد.

منبع: ایرنا
برچسب ها: سینما
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: