تیتر امروز

بیماری SMA و کمپین دلارا؛ کمک کنیم یا نه؟!

بیماری SMA و کمپین دلارا؛ کمک کنیم یا نه؟!

دختر کوچکی به نام دالارا با بیماری‌ای به نام sma درگیر است. کمپینی برای کمک به او برای تهیه دارویی گران قیمت به راه افتاده که شاید به درمان او کمک کند. آیا باید با چنین کمپینی همراه شد؟ پاسخ...

طبق آخرین گزارش مسئولان گمرک ایران موجودی کالا‌های اساسی در گمرک و بنادر به بیش از ٤.٩ میلیون تن رسیده است.

کد خبر: ۸۵۳۰۴
۱۴:۳۶ - ۱۷ فروردين ۱۴۰۰

موجودی کالا‌های اساسی اعلام شد 

دیدارنیوز ـ ارونقی - معاون فنی گمرک ایران-آخرین وضعیت موجودی کالا در گمرک و بنادر تا ۱۴ فروردین ماه را به ایسنا اعلام کرد.

بر اساس این گزارش بیش از هفت میلیون تن موجودی کالا‌های غیر کانتینری در گمرک و بنادر است که در کنار آن ۹۰.۱ هزار کانتینر کالا قرار دارد که ۹۰ درصد آن را کانتینر‌های پر وارداتی تشکیل می‌دهد. 

از موجودی حدود هفت میلیون تنی کالا‌ها ۴.۱ میلیون تن کالا‌های اساسی است که باید به آن کالا‌های موجود در ٣١ شناور رسیده به بنادر را اضافه کرد. از این شناور‌ها ۱۵ فروند حاوی ۴۴۶.۷ هزار تن کنار اسکله در حال تخلیه و ۱۶ فروند حاوی ۳۸۴.۲ هزار تن کالای اساسی در لنگرگاه منتظر است.

شناور‌های رسیده کالا‌هایی همچون روغن، سویا، جو و ذرت را حمل می‌کند و در مجموع کالا‌های اساسی همراه آن‌ها به بیش از ٨٠٠ هزار تن می‌رسد، بر این اساس مجموع کالا‌های اساسی موجود و حمل در شناور‌های رسیده به بنادر حدود ۴.۹ میلیون تن است.

چقدر از کدام کالا در بنادر است؟ 

اما از موجودی ۴.۱ میلیون تنی کالا‌های اساسی ۲۲۵.۷ هزار تن گندم، ۱.۸ میلیون تن ذرت، ۵۳۸.۱ هزار تن جو، ۶۰۳ هزار تن سویا، ۳۵.۹هزار تن برنج، ۱۴۵.۷ هزار تن شکر، ۳۴۰.۳هزار تن روغن خام، ۳۵۵.۴ هزار تن دانه‌های روغنی تشکیل می‌دهد. 

موجودی ٣ بندر صفر شد 

درباره موجودی کالا‌ها در بنادر بیشترین میزان با ۳.۱ میلیون تن بندر امام خمینی قرار دارد و در سایر بنادر نیز ۲۴۸.۸هزار تن شهید رجایی، ۳۶۰.۲هزار تن امیر اباد، ۱۲۷.۳ هزار تن انزلی، ۱۹۴.۷ نوشهر، ۹۵۱تن شهید باهنر، ۶۸ تن خرمشهر، ۳۴۵ تن بندر لنگه، ۳۷.۶ هزار تن فریدون کنار، ۷.۳ هزار تن آستارا، است.

موجودی کالا‌های اساسی در بنادر چابهار، بوشهر و همچنین آبادان به صفر رسیده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: