تیتر امروز

رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت که تصویب مشروط لوایح CFT  و پالمرو در مجمع تشخیص مصلحت نظام زمینه سوءاستفاده دولت را فراهم می کند لذا مجمع در این لحظات خطیر و حساس، وظیفه انقلابی و قانونی خود را انجام دهد.

کد خبر: ۸۵۲۶۳
۱۲:۰۵ - ۱۷ فروردين ۱۴۰۰

پژمان فر: تصویب مشروط لوایح CFT  و پالمرو زمینه سوء استفاده دولت را فراهم می کند

دیدارنیوز - نصرالله پژمان فر در جلسه علنی امروز (سه شنبه) در تذکری شفاهی گفت: با توجه به اینکه قرار است فردا در مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لوایح CFT (الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم) و پالرمو(الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی) تصمیم‌گیری شود، لازم است درباره این مساله و خطراتی که متوجه کشور می شود نکاتی را یادآور شوم تا اعضای مجمع تشخیص دقت داشته باشند.

وی توضیح داد: اینکه بحث انتخابات ۱۴۰۰ مطرح بوده و یا بعضی از عزیزان در مجمع تشخیص مصلحت نظام از این مساله شانه خالی می کنند و مسئولیتی که به آنها داده شده را انجام نمی دهند، مقداری نگران‌کننده است.

وی افزود: همچنین اینکه برخی ها مطرح کردند که این لوایح را به صورت مشروط مصوب کنند قطعاً زمینه سوء استفاده را برای دولت به عنوان اینکه مصوب شده، فراهم می‌کند لذا مجمع تشخیص مصلحت نظام در این لحظات خطیر و حساس، وظیفه انقلابی و قانونی خود را انجام دهد.

پژمان فر خطاب به نمایندگان گفت: در این باره متنی نوشته شدهکه روی میز آنها قرار دارد لذا نمایندگان به این موضوع حساسیت نشان دهند تا کشور را دچار بحران نکنیم.

منبع: ایسنا
برچسب ها: لوایح FATF
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: