تیتر امروز

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.
دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که اسامی ۲۹۲ نفر از ورزشکاران المپیکی، کادر فنی، سرپرستان کاروان اعزامی به المپیک توکیو و ورزشکاران اعزامی برای کسب سهمیه برای تزریق واکسن کرونا طی هماهنگی صورت گرفته با وزارت بهداشت ارسال شد.

کد خبر: ۸۵۱۷۲
۱۵:۳۱ - ۱۶ فروردين ۱۴۰۰

ارسال فهرست ورزشکاران المپیکی برای تزریق واکسن کرونا

دیدارنیوز - مهدی علی‌نژاد امروز (دوشنبه) در نشست شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان گفت: از ۲۸ درخواست ارسال شده به شورای برون مرزی توسط فدراسیون‌هایی که علاقه‌مند به اعزام‌ تیم‌ها به رویدادها هستند به غیر ۲ مورد موافقت شد. امیدواریم این اعزام‌ها و مسابقات پیش‌رو شروع خوبی برای سال ۱۴۰۰ و اتفاقات مثبتی برای ورزش ایران باشد.

معاون وزیر ورزش درباره واکسینه شدن ورزشکاران پارالمپیکی توضیح داد: یکی از دغدغه‌های مهمی که ما در ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک داشتیم، این بود ورزشکارانی که عازم مسابقات هستند واکسینه شوند. شرایط ورزشکارانی که در بازی‌های المپیک و پارالمپیک واکسینه شده باشند با دیگر ورزشکاران متفاوت است و خود کمیته بین‌المللی المپیک نیز بر این موضوع تاکید دارد.

علی‌نژاد افزود: در این راستا هماهنگی‌های لازم صورت گرفت و در پایان سال ۹۹ نیز این آمادگی وجود داشت که ورزشکاران پارالمپیکی را واکسینه کنیم. اما این اقدام نیاز به حضور همه ورزشکاران بود به همین منظور قرار شد ۱۵ فروردین ماه یعنی روز گذشته واکسینه شوند.

وی اداکه داد: روز گذشته ۱۰۴ نفر از ورزشکاران، مربیان و کادر سرپرستی پارالمپیکی واکسینه شدند. هماهنگی‌های لازم برای ورزشکاران المپیکی نیز انجام شده و نامه تعداد ورزشکاران و تیم همراه به «علیرضا رییسی» معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که نقش ویژه‌ای در هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت بهداشت داشتند فرستاده شد.

معاون وزیر ورزش اضافه کرد: بر اساس توافق برای ورزشکارانی که سهمیه گرفته و ورزشکارانی که قرار است در رویدادهای پیش‌رو کسب سهمیه کنند واکسیناسیون انجام شود. در نامه ارسال شده حدود ۲۹۲ نفر واکسینه می‌شوند و این دغدغه برطرف می‌شود. ۲۸ روز بعد نیز مرحله دوم واکسیناسیون انجام می‌شود و تا آن زمان باید نفرات پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

معاون وزیر ورزش و جوانان افزود: در فهرست ارایه شده برای واکسیناسیون خبرنگاران اعزامی به مسابقات المپیک و پارالمپیک نیز حضور دارند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: