تیتر امروز

نماینده آمریکا در امور ایران گفت که در صورت بازگشت ایران به رعایت کامل تعهدات برجامی، دولت آمریکا تحریم‌هایی که در مغایرت با برجام علیه تهران اعمال شده است را لغو می‌کند.

کد خبر: ۸۵۰۷۴
۰۹:۱۷ - ۱۶ فروردين ۱۴۰۰

رابرت مالی: در صورت بازگشت ایران به برجام تحریم‌های دوران ترامپ لغو می‌شوند

دیدارنیوز - به نقل از پی‌بی‌اس، «رابرت مالی» نماینده آمریکا در امور ایران گفت که در صورت بازگشت ایران به رعایت کامل تعهدات برجامی، دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا تحریم‌هایی که در مغایرت با برجام علیه تهران اعمال شده است را لغو می‌کند.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص این‌که برنامه دولت فعلی آمریکا در خصوص بیش از ۵۰۰ تحریمی که در دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری سابق اعمال شده بود، چیست، گفت که تهران حق استفاده از مزایای توافق هسته‌ای را داشته و واشنگتن می‌داند که برای بازگشت به برجام باید تحریم‌های اعمال‌شده را لغو کند.

مالی افزود که ایران در حال حاضر در مقایسه با سال ۲۰۱۷ میلادی و زمانی که در برجام بود، ۱۰ برابر اورانیوم غنی‌سازی شده دارد.

این مقام آمریکایی بازگشت تهران و واشنگتن به برجام پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در ماه ژوئن را امکان‌پذیر خواند و گفت که با این وجود برای آمریکا، بازگشت صحیح به برجام است که اهمیت دارد.

منبع: ایلنا
برچسب ها: رابرت مالی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: