تیتر امروز

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: کوویدـ۱۹ با توانی مضاعف در حال پیشروی است و مطمئنا با تداوم روند کاهشی در عمل به توصیه‌های بهداشتی باید منتظر افزایش شمار مبتلایان و قربانیان خیز چهارم بیماری در کشور باشیم.

کد خبر: ۸۵۰۱۹
۱۳:۵۶ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰

هشدار وزارت بهداشت درباره خطر افزایش شمار قربانیان در خیز چهارم کرونا

دیدارنیوز ـ دکتر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت گفت: نمودار موارد ابتلا به بیماری کوویدـ۱۹ در کلیه استان‌های کشور، به جز استان خوزستان دارای روند افزایشی شده است. شیب تندتر موارد بستری روزانه در موج جدید بیماری، نسبت به موج‌های دوم و سوم موضوعی بسیار نگران‌کننده است که مطمئنا این موضوع ناشی از کاهش چشمگیر عمل به توصیه‌های بهداشتی، سفر‌های نوروزی، برگزاری مراسم‌های عروسی و عزا و البته شیوع نسخه جهش‌یافته انگلیسی در کشور است.

وی افزود: با توجه به شیوع گسترده ویروس موتاسیون‌یافته و قدرت سرایت بسیار بالای آن، کووید-۱۹ این بار با توانی مضاعف در حال پیشروی است و مطمئنا در صورت تداوم روند کاهشی در عمل به توصیه‌های بهداشتی باید منتظر افزایش شمار مبتلایان و قربانیان خیز چهارم بیماری در کشور باشیم.

لاری ادامه داد: بنابراین رعایت بیشتر و جدی‌تر پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمعات در شرایط حساس کنونی، بیش از هر زمان دیگری دارای اهمیت است. امیدواریم با تداوم و تقویت حس مسئولیت‌پذیری اجتماعی در مردم در عمل به توصیه‌های بهداشتی شاهد توقف روند گسترده شیوع بیماری در کشورمان باشیم.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: