تیتر امروز

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: ۱۵ هزار کرونایی که سفر کرده بودند، شناسایی شدند و از ادامه‌ی تردد آن‌ها ممانعت به عمل آمد که احتمالا هم مشمول جریمه هم می‌شوند.

کد خبر: ۸۵۰۱۶
۱۳:۵۰ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰

معاون وزارت بهداشت:جریمه احتمالی ۱۵ هزار کرونایی که مسافرت رفتند

دیدارنیوز ـ محسن فرهادی، معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به ۱۵ هزار مبتلا به کرونایی که در ایام عید سفر کردند، بیان کرد: این ۱۵ هزار نفری که به ویروس کرونا مبتلا بودند و سفر کردند، همه در سامانه ثبت شده بودند، وقتی که فرد آزمایش کرونا می‌دهد چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی به محض این که نتیجه تست pcr یا تست سریع مثبت شود، کد ملی فرد در سامانه مشخص می‌شود.

وی ادامه داد: حال زمانی که آن فرد بخواهد بلیط قطار یا هواپیما بگیرد، شناسایی می‌شود و این افراد احتمالا طبق مصوبات ستاد کرونا مشمول جریمه خواهند شد.

فرهادی افزود: از مسیر‌های مختلفی این افراد شناسایی می‌شوند، به طور مثال در هنگام رزرو هتل و یا استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای سفر این اتفاق می‌افتد، یک فرد آلوده از طریق گوشی، تبلت، گیت فرودگاه و ترمینال و یا امکانات مشابه شناسایی می‌شود، به طور مثال اگر من با آلودگی ویروس کرونا در ترمینال جنوب باشم، مشخص خواهد شد و از سفر من ممانعت می‌شود، ولی در نظر بگیرید که همین تردد من تا ترمینال هم تخلف بوده، چون من پروتکل شکنی کردم و باعث ایجاد خطر شدم.

وی گفت: این ۱۵ هزار نفر هم شناسایی شدند و از ادامه‌ی تردد آن‌ها ممانعت شده، ولی با وجودی که جلوی تردد آن‌ها گرفته شده، ولی در هر حال قرنطینه را شکستند و بیرون از خانه آمدند و همه‌ی این‌ها مشکلاتی است که اتفاق افتاده است.

فرهادی با اشاره به تشدید محدودیت‌ها در زمان افزایش شیوع کرونا و موج چهارم، افزود: مصوبه ستاد ملی در ماه‌های قبل یعنی در اواسط سال ۹۹ و تجدیدنظر‌های بعدی که دی ماه ۹۹ انجام و با امضای رئیس قرارگاه ابلاغ شد، چهار گروه شغلی تحت عنوان محدودیت‌های هوشمند ابلاغ شد که چگونگی محدودیت مناطق مختلف بر اساس شرایط‌شان نیز تعیین شد.

وی تصریح کرد: در یک منطقه‌ی نارنجی، مثل تهران گروه‌های شغلی یک و دو می‌تواند فعالیت کند و گروه‌های شغلی سه و چهار باید تعطیل باشد که شرکت‌های دولتی و خصوصی بر این اساس دورکار‌های خود را افزایش دهند.

فرهادی در پایان در مورد وضعیت پروتکل‌های فرودگاه‌ها و ترمینال‌ها در ایام نوروز گفت: هنوز گزارش وضعیت به دست ما نرسیده و طی دو الی سه روز آینده مشخص می‌شود.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
0
0
چرا احتمالی؟؟؟
یعنی عُرضه یه جریمه کردن هم ندارید؟؟؟