تیتر امروز

رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد
روند مذاکرات وین در گفتگو با یک کارشناس مسائل بین‌الملل

رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد

روند مذاکرات وین ادامه دارد. آیا احیای برجام شروع شده است؟ این سوالی است که رحمن قهرمان‌پور به آن پاسخ داده است و معتقد است که احیای برجام به وجود اراده سیاسی لازم در کاخ سفید بستگی دارد.
یک روز با کرونا؛ دست و پا زدن میان مرگ و زندگی!

یک روز با کرونا؛ دست و پا زدن میان مرگ و زندگی!

مطلبی که می‌خوانید نه یک داستان تخیلی است نه قصه و نه رویا، بلکه روایت اتفاقی است واقعی از آن دست اتفاق‌هایی که می‌گویند شاید برای شما هم اتفاق بیفتد؛ این روایت تنها یک پیام دارد، کرونا را جدی...

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری بر افزایش مبلغ مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی متناسب با بازنشستگان کشوری تاکید کرد و گفت: تمام سطوح باید با یکدیگر منطبق و احکام بازنشستگان بر همین مبنا صادر شوند.

کد خبر: ۸۴۹۹۶
۱۲:۲۰ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰

حسن صادقی:تمام سطوح مستمری ۱۴۰۰ باید با بازنشستگی کشوری منطبق شوند

دیدارنیوز ـ حسن صادقی در گفتگویی با بیان اینکه احکام مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی ظرف امروز (۱۵ فروردین) یا فردا (۱۶ فروردین) نهایی و صادر می‌شوند، گفت: «در تنظیم احکام بازنشستگان تامین اجتماعی تمام سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی باید با کشوری‌ها منطبق شود و کف‌بگیر، سقف بگیر و میانه‌بگیران آن‌ها هیچ تفاوتی نداشته باشند.» 

وی در پاسخ به این پرسش که «چه دلیلی وجود دارد که حقوق و مستمری بازنشستگان این صندوق‌ها منطبق نباشد و آیا امکان هم ترازسازی بازنشستگان جدید تامین اجتماعی با قدیمی‌ها وجود نداشت؟» گفت: «بازنشستگان لشکری و کشوری با قبل از خود هیچ تفاوتی نداشته‌اند، اما در تأمین اجتماعی مشاغلی که در گذشته وجود داشتند، دیگر وجود ندارند. به همین دلیل باید مستمری‌های بازنشستگان این صندوق‌ها را ملاک مقایسه و دسته‌بندی قرار دهیم.» 

صادقی با بیان اینکه جدا از این دلیل تبعیض میان کشوری و لشکری با تامین اجتماعی باید برداشته شود، گفت: «هیچ دلیلی نمی‌بینیم که نظام حقوق و دستمزد کشور میان بازنشستگان تفاوت قائل شود. من پیشتر نسبت به وجود آپارتاید مزدی هشدار داده بودم. به همین دلیل خواسته‌ی بازنشستگان این است که سازمان برنامه و بودجه به هرگونه تفاوت و تبعیض پایان دهد. هیچ دلیلی وجود ندارد که بازنشستگان هم‌تراز صندوق‌ها برتر از یکدیگر پنداشته شوند.»

منبع: ایلنا
برچسب ها: حقوق کارگران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: