تیتر امروز

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از کشف پرونده و دستگیری مجرم سایبری در خصوص سرقت ارز دیجیتال به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.

کد خبر: ۸۴۹۱۹
۱۶:۴۶ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۰

کلاهبرداری با ترفند خرید و فروش ارز دیجیتال

دیدارنیوز ـ سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت اظهار کرد: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس مبنی بر سرقت ارز دیجیتال از وی به ارزش تقریبی ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، موضوع در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: شاکی در اظهارات خود عنوان داشت که چند وقت پیش در شبکه اجتماعی اینستاگرام با شخصی که مدعی بود در زمینه ارز‌های دیجیتال فعالیت می‌کند، آشنا شده است و متهم پس از جلب اعتماد وی به ایمیل شخصی و رمز عبور و حساب ارز دیجیتال قربانی دسترسی پیدا می‌کند. 

سرهنگ گودرزی افزود: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ پس از بررسی‌های همه‌جانبه و تلاش بی وقفه برای شناسایی مجرم با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی اطلاعاتی از مجرم به دست آوردند و سرانجام این شیاد اینترنتی شناسایی شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار داشت: با به دست آمدن هویت متهم و پس از تشریفات قضایی توسط تیم عملیات پلیس فتا، مجرم در یکی از محله‌های شرق تهران دستگیر شد.

این مقام سایبری با بیان اینکه متهم پس از انتقال به پلیس فتا و مواجهه با شاکی به جرم خود اقرار کرده است، افزود: این مجرم سایبری با هویتی جعلی و جلب اعتماد شاکی و با به دست آوردن اطلاعات شخصی حساب کاربری قربانی، حدود ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ارز دیجیتال از وی کلاهبرداری کرده است.

وی افزود: ساده‌ترین و مؤثرترین راه برای مقابله با اقدامات مجرمانه سایبری، افزایش سطح آگاهی کاربران نسبت به موضوعات مختلف فضای مجازی بوده و این امر مهم جز با احساس مسئولیت و برنامه‌ریزی و صرف زمان کافی محقق نخواهد شد.

این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: همواره مراقب ترفند کلاه‌برداران و سودجویان باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir  اعلام کنند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: ارز دیجیتال
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: