تیتر امروز

بازگشت به برجام در یک قدم!
گفتگوی دیدار با محسن پاک آیین دیپلمات سابق

بازگشت به برجام در یک قدم!

سومین نشست هجدمین کمیسیون مشترک برجام برگزار شده است و هیات‌های مذاکره کننده به کشور‌های خود برای مشورت بازگشته‌اند. سوال اصلی این است که آینده برجام به کدام سمت می‌رود؟

داتوک کامارودین جعفر نماینده ویژه وزیر امور خارجه مالزی روز چهارشنبه عازم ایران شد تا با مقامات سه کشور ایران، قطر و ترکیه در خاورمیانه دیدار و گفتگو کند.

کد خبر: ۸۴۶۸۹
۱۱:۵۶ - ۱۱ فروردين ۱۴۰۰

نماینده ویژه وزیر امورخارجه مالزی عازم ایران شد

دیدارنیوز ـ به گزارش خبرگزاری ملی مالزی (برناما)، ویسما پوترا وزیر امور خارجه مالزی امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که قرار است دیدار‌های داتوک کامارودین جعفر از ۳۱ مارس تا ۶ آوریل (امروز چهارشنبه تا ۱۷ فروردین) اهداف مهم و بزرگی را برای مالزی جهت تحکیم روابط و شراکت با سه کشور ایران، قطر و ترکیه در غرب آسیا دنبال کند. 

در این بیانیه آمده است: "قرار است نماینده ویژه وزیر امور خارجه مالزی در دیدار با همتایان خود در این سه کشور مهم‌ترین موضوعات مربوط به تقویت و تحکیم همکاری‌های چندجانبه از جمله اتخاذ تصمیم‌هایی برای بهبودی اوضاع همه گیری ویروس کرونا تا تبادل دیدگاه‌ها بر روی مسائل منطقه‌ای و بین المللی را با آن‌ها به اشتراک بگذارد. "

به گفته وزیر امور خارجه مالزی، این دیدار‌های رسمی با هدف وضع قوانینی برای عملکردِ عملیاتی استانداردِ جلوگیری از ویروس کرونا (SOP) در مالزی طراحی شده است و مورد تایید وزارت بهداشت و شورای امنیت این کشور قرار گرفته است و در واقع این موضوعات راهبردی قرار است با مقامات بهداشتی در هر سه کشور ایران، قطر و ترکیه نیز درمیان گذاشته شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: