تیتر امروز

فائزه هاشمی؛ جسارت، صداقت، تناقض!

فائزه هاشمی؛ جسارت، صداقت، تناقض!

کدام سیاستمدار کاندیدا می‌شود و کدام داوطلب انتخابات چه می‌گوید؟ در فضای انتخاباتی فعلی هیچ یک از این‌ها به اندازه سخنان فائزه هاشمی شنیده نمی‌شود؛ کسی که قصد رای ندادن در انتخابات را دارد!
دالتون ترامبو و زندگی دشوار قربانیان سانسور
سینما با چاشنی تفکر (۱۳)

دالتون ترامبو و زندگی دشوار قربانیان سانسور

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان پیش‌بینی کرد که با تداوم وضع موجود در حوزه توزیع اعتبارات بحران اقتصادی دهه شصتی‌ها برای دهه هفتادی‌ها و دهه هشتادی‌ها، بسیار بیشتر خواهد شد.

کد خبر: ۸۴۶۰۸
۲۰:۲۵ - ۰۹ فروردين ۱۴۰۰

بحران اقتصادی دهه شصتی‌ها برای دهه هفتادی‌ها شدیدتر خواهد شد

دیدارنیوز: معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: عدم نظارت جامعی که بتواند در توزیع اعتبارات دخالت سریع و مستقیمی داشته باشد و از هدر رفت منابع جلوگیری کند، منجر به شکست در بحث اقتصاد می‌شود؛ به طوری که بحران اقتصادی دهه شصتی‌ها برای دهه هفتادی‌ها و هشتادی‌ها بسیار بیشتر می‌شود.

محمد مهدی تندگویان  اظهار کرد: منابعی که در حوزه جوانان صرف می‌شود باید به گونه‌ای تجمیع شود که مدیریت آن و مجوز پرداخت و استفاده از منابع تنها از یک نهاد سیاست گذار واحد انجام شود حتی اگر در اختیار چندین نهاد باشد. در نهایت تمام این اعتبارات باید به جامعه هدف اختصاص پیدا کند.

معاون ساماندهی امور جوانان ادامه داد: من نام چنین اراده‌ای برای تجمیع منابع را "اصلاح ساختار بودجه" نمی‌گذارم بلکه تا وقتی که "انقلابی" در ساختار بودجه انجام نشود ما در این بخش دچار گرفتاری خواهیم بود. باید جلوی رانت‌ها، ویژه خواری‌ها و بهره‌برداری از منابع گرفته شود.

وی معتقد است که هر جوان ایرانی باید بداند یک اعتبار مشخص از منابع این کشور دارد که متعلق به او است که اگر خودش توانایی استفاده از آن را ندارد، دولت موطف است در راستای توانمندسازی و آموزش به جوان فعالیت کند تا جوان بتواند از اعتبار اختصاص داده شده به خود بهره‌برداری کند.

تندگویان تصریح کرد: دولت باید در عمل خادم مردم و جوانان باشد. این همان چیزی است که سال‌ها شعار آن را دادیم، اما عملی نکردیم. دولت خادم جوانان نیست. دولت دارایی مردم و جوانان را در اختیار دارد؛ در حالی که خادم نباید دارایی مردم را در اختیار داشته باشد و تنها باید بر مدل تخصیص و توزیع عادلانه دارایی‌ها نظارت کند و فرهنگ سازی و آموزش‌های لازم برای بهره‌برداری از منابع را به مردم ارائه دهد.

وی افزود: تا زمانی که دارایی‌ها و منابع و اعتبارات در اختیار بخش دولتی است و مستقیما به جامعه هدف داده نمی‌شود، حتی با اصلاح ساختار بودجه مشکلات اقتصادی جوانان حل نخواهد شد؛ بلکه باید انقلابی در بودجه شکل گیرد و اعتبارات به جامعه هدف تعلق گیرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: