تیتر امروز

سازمان هواشناسی از کاهش محسوس دما در کشور و فعالیت سامانه‌های بارشی در طی دو روز آینده خبر داد.

کد خبر: ۸۴۴۴۸
۱۰:۵۳ - ۰۶ فروردين ۱۴۰۰

دمای هوا در کشور ۶ تا ۱۲ درجه کاهش خواهد یافت

دیدارنیوز: سازمان هواشناسی از ادامه فعالیت سامانه بارشی و وزش باد‌های شدید در بخش‌های مرکز، نواحی شرق و جنوب شرق کشور خبر داد و اعلام کرد: شنبه و یکشنبه به خاطر نفوذ جریانات سرد شمالی در بخش‌های شمال کشور، دما بین ۶ تا ۱۲ درجه کاهش خواهد یافت.

 در ۲۴ ساعت آینده دربخش‌هایی از استان‌های واقع در شمال غرب کشور،  لرستان، بخش‌های شمالی استان خوزستان چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه بویراحمد،  مرکزی، قم، اصفهان، سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش قابل پیش بینی است.

بر اساس این گزارش، فردا بارش‌ها در این مناطق ادامه پیدا می‌کند و روز بعد، علاوه بر این مناطق، بارندگی‌ها را در نواحی سواحل دریای خزر نیز خواهیم داشت.

از فردا با توجه به نفوذ جریانات سرد شمالی بر روی سواحل دریای خزر، علاوه بر اینکه بارش‌ها در این مناطق شروع می‌شود، شاهد کاهش دما هم در این مناطق خواهیم بود.

همچنین فردا شدت بارش‌ها را در بخش‌های شمال استان خراسان رضوی شاهد هستیم که موجب آبگرفتگی معابر خواهد شد.

روز یکشنبه نیز بارش‌ها را به صورت گسترده در بخش‌های نوار شمالی کشور خواهیم داشت که با توجه به نفوذ جریانات سرد، بر شدت بارش‌ها افزوده می‌شود و در ارتفاعات نیز  بارندگی‌ها به صورت برف خواهد بود.

روز‌های دوشنبه و سه شنبه با توجه به عبور امواج ضعیف در شمال آذربایجان غربی، شمال اردبیل، سواحل غربی دریای خزر و دامنه‌های غربی البرز، بارش‌های پراکنده خواهیم داشت و در سایر مناطق کشور شاهد جوی پایدار خواهیم بود.

طی امروز و فردا وزش باد‌های شدید در این نواحی سبب گرد و کاهش خاک  کیفیت هوا کاهش دید افقی و در خراسان جنوبی این امر سبب شده که دید در این منطقه به یک کیلومتر هم برسد.

روز‌های جمعه و شنبه در برخی نقاط شرق و جنوب شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و شمال خلیج فارس مواج است.

روز شنبه دریای خزر مواج است که با توجه به مواج بودن دریا، توصیه می‌شود که از تردد شناور‌های سبک و تفریحی در این مناطق خودداری شود.

آسمان پایتخت نیز  امروز کمی ابری و وزش باد و برای بعد ازظهر افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: