تیتر امروز

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است
مصاحبه اختصاصی دیدار + فایل صوتی مصاحبه

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است

روند مذاکرات وین به کجا می‌رسد؟ آیا احیای برجام رقم می‌خورد یا خیر؟ راه حل زنده کردن برجام چیست؟ این سوالاتی است که دیدار از شیرین هانتر، استاد دانشگاه جورج تاون واشنگتن در آستانه دور جدید مذاکرات...
بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.

رئیس جمهور تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم پشتیبانی از تولید و رفع موانع آن در حد نام بماند بلکه در سراسر کشور آن را مجسم می‌کنیم.

کد خبر: ۸۴۴۲۸
۱۲:۴۷ - ۰۵ فروردين ۱۴۰۰

رئیس جمهور: شعار سال را در سراسر کشور مجسم می‌کنیم

دیدارنیوز ـ حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح‌های مناطق آزاد بااشاره به اینکه در سال ۹۹ طرح‌های مهمی از جمله پالایشگاه، پتروشیمی، تصفیه خانه آب و فاضلاب و طرح‌های آبی و خاکی افتتاح شد اظهار کرد: دولت دو طرح مهم و بزرگ دیگر دارد. یک طرح انتقال نفت از گوره به جاسک است که برای این کار ۱۰۰۰ کیلومتر لوله کشی انجام می‌شود و بخش بزرگی از صادرات نفت کشور را از خلیج فارس به دریای عمان منتقل می‌کنند. در تاریخ ایران اولین بار است که چنین طرحی افتتاح می‌شود.

 

وی با بیان اینکه از آغاز دولت تاکید من این بود که این طرح انجام شود، افزود: در اجرای این طرح ما با تحریم‌ها مواجه شدیم و لوله‌های ۴۲ اینچی تحریم شد و ما دچار مشکل شدیم و ما این لوله‌ها را در داخل تولید کردیم. طرح بسیار مهم دیگر دولت احیای دریاچه ارومیه است که برای مناطق شمال غرب کشور اهمیت زیادی دارد.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز شاهد افتتاح‌های بسیار خوبی به ارزش ۵۸۰۰ میلیارد تومان بودیم که برای بیش از ۵۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کند. تولید و اشتغال برای ما بسیار مهم است و امسال در پی پشتیبانی و رفع موانع تولید هستیم. نام امسال نباید در حد نامگذاری بماند و در عمل در سراسر ایران آن را مجسم می‌کنیم. تا آخرین دقیقه دولت ما تلاش خود را انجام می‌دهیم.

 

روحانی در ادامه با اشاره به اینکه مناطق آزاد برای ما بسیار مهم هستند خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری بزرگی برای احیا و توسعه مناطق آزاد انجام شده است. مناطق آزاد ما در مرز‌های کشور قرار دارد و به همین دلیل می‌توانند ارتباط خوبی با همسایگان داشته باشند. این مناطق برای تولید، تجارت و سرمایه گذاری امتیازاتی دارند و می‌توانند پشتوانه کشور، استان‌ها و مردم بومی باشند. البته مناطق آزاد باید جاذبه تولید خود را حفظ کرده و قدرت صادرات داشته باشند. قبل از این دولت، مناطق آزاد وارد کننده اجناس بودند که قیمت کمتری نسبت به سایر مناطق داشت که این خیلی ارزشمند نیست. مناطق آزاد باید وارد کننده مواد اولیه بوده و قدرت تولید و صادرات داشته باشند.

 

روحانی خاطرنشان کرد: گردشگری یکی دیگر از مزایای منطقه آزاد است. در این هفت سال تعداد گردشگران به دو برابر رسیده است که البته به دلیل کرونا این بخش دچار مشکل شده است. البته با واکسیناسیون باید کاری کنیم که مردم بتوانند بیشتر سفر داشته باشند. از اواسط امسال شرایط نیز با واکسن داخلی و واکسن‌هایی که وارد می‌شود بهتر خواهد شد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: رئیس جمهوری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: