تیتر امروز

مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

همزمان به نزدیک شدن به پایان مهلت زمانی توافق ایران و آژانس انرژی اتمی، مذاکرات برای احیای برجام سرعت گرفته است. طرفین اما محتاطند و معلوم نیست فردا در وین چه در انتظار برجام خواهد بود.

کیفیت هوای پایتخت در پنجمین روز فروردین ماه سال ۱۴۰۰ - از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۴۲ برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی وریوی، زنان باردار، کودکان و سالمندان در شرایط ناسالم است.

کد خبر: ۸۴۴۲۱
۱۰:۳۱ - ۰۵ فروردين ۱۴۰۰

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

دیدارنیوز ـ بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۸۹ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۱، ازن با شاخص ۵۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۴ و منواکسید کربن با شاخص ۳۰ بوده است.

ایستگاه اقدسیه منطقه یک در وضعیت سالم

بر این اساس، ایستگاه‌های اقدسیه منطقه یک و مسعودیه منطقه ۱۵ هر دو با شاخص ۷۳ و شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۷۸ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.

ایستگاه پارک سلامت منطقه ۱۷ در شرایط ناسالم

همچنین ایستگاه‌های پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۱۴۱، فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۲۳ و شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۱۲۰ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

سال گذشته، ۱۶ روز هوای پاک، ۲۲۶ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۶ روز ناسالم برای همه گروه‌ها به ثبت رسیده است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: هوای تهران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: