تیتر امروز

کد خبر: ۸۳۸۱۱
۱۰:۴۰ - ۰۶ فروردين ۱۴۰۰
دیدارنیوز - بابک مجیدی: اگر از تماشاگران قدیمی دنیای فوتبال هستید، حتما می‌دانید یکی از زیبایی‌های فوتبال لباس تیم محبوب هواداران است. خیلی از هواداران فوتبال به محض اینکه تیم محبوبشان در مسابقات مختلف عناوین مختلفی را به دست می‌آورد یا تاریخسازی می‌کنند هواداران به دنبال آن هستند برای به یاد داشتن تاریخ و خاطره‌بازی حتما یک نسخه از پیراهن تیمشان را تهیه کنند. در دنیا کلکسیونر‌های مطرحی هستند که علاقه زیادی به جمع کردن کلکسیون‌های خاص هستند. در دنیای فوتبال هم کلکسیون جمع کردن پیراهن‌های ورزشی به چشم می‌خورد. در دنیای فوتبال هواداران دو آتیشه و یا حتی هواداران معمولی هم لباس تیمشان را دارند. اما امروزه طراحی لباس‌ها به گونه‌ای پیش رفته است که تداعی کننده طرح‌های اولیه سال‌های نه چندان دور همان تیم‌هاست. مثل پیراهن تیم ملی آلمان در سال ۲۰۱۸ که برگرفته از طرح رنگی سال ۱۹۹۰ بود. پیراهن فصل گذشته لیورپول با خطوط راه راه که تشابه زیادی با لباس آخرین قهرمانی لیورپول در ۳۰ سال پیش است. حالا در دنیای فوتبال باید به دنبال این رفتیم که ۲۰ لباس کلاسیک فوتبال جهان که گرانقیمت است را به تصویر بکشیم.

۲۰: فرانسه جام جهانی ۱۹۸۴
پیراهن خانگی فرانسه که با طراحی آدیداس همراه بود و فرانسوی‌ها آن را به تن کردند. این پیراهن اینقدر برای خروس‌ها خوش یمن بود که همین طراحی در سال ۱۹۹۸ بار دیگر مورد استفاده قرار گرفت و با حضور ستارگانی مثل هانری، بارتز، تورام، دسایی قهرمان جام جهانی شدند. قیمت این پیراهن ۱۴۹.۹۹ پوند است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۱۹: آلمان از سال ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۰
پیراهن سفید با نقوش لوزی با الهام از پرچم کشور آلمان به مدت دو سال برتن ژرمن‌ها بود که توانستند با آن سومین قهرمانی خود در جام جهانی را برابر تیم ملی آرژانتین به دست بیاورند. قیمت این پیراهن ۱۹۹.۹۹ پوند است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۱۸: انگلستان ۱۹۸۲
لباس اول تیم ملی انگلستان توسط شرکت آدمیرال طراحی شد و قیمت آن ۲۹۹.۹۹ پوند است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۱۷: لباس دوم تیم ملی آرژانتین ۱۹۹۴
لباس دوم آبی تیم ملی آرژانتین که با شادی ماندگار دیگو آرماندو مارادونا ستاره فقید این کشور مقابل تیم ملی یونان تبدیل به یک لباس ماندگار در تاریخ لباس‌های ملی شد. قیمت این لباس ۲۹۹.۹۹ پوند است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۱۶: پیراهن خارج از خانه یوونتوس سال ۱۹۹۷ – ۹۸
لباس صورتی بیرون از خانه سفید و مشکی پوشان شهر تورین که در صدمین سالگرد تاسیس باشگاه بر تن بازیکنانی، چون زیدان، کونته  پوشیده شد. آن‌ها با این لباس به سومین فینال متوالی لیگ قهرمانان هم رسیدند، اما در برابر رئال مادرید شکست خوردند. قیمت این لباس ۲۹۹.۹۹ پوند است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۱۵: پیراهن داخل خانه دورتموند فصل ۱۹۹۶ – ۹۷
پیراهن داخل خانه دورتموند که توسط شرکت نایک طراحی شد و آن‌ها توانستند اولین و آخرین قهرمانی خود در لیگ قهرمانان اروپا را با شکست ۳ – ۱ برابر یوونتوس به دست بیاورند. قیمت این لباس ۲۹۹.۹۹ پوند است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۱۴: پیراهن خانگی لیورپول ۱۹۸۹ – ۹۱  
یکی از ماندگارترین لباس‌های تاریخ لیورپول که با اسپانسر candy  توسط ستارگان آن زمان قرمز‌های آنفیلد مثل یان راش، جان بارنز و پیتر بردسلی توانستند با این لباس قهرمان فصل ۱۹۸۹- ۹۰ شوند. قیمت این لباس ۳۴۹.۹۹ پوند است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۱۳: پیراهن خانگی چلسی ۱۹۸۶ – ۸۷
یک پیراهن فصلی که توسط مدیر آن زمان باشگاه چلسی یعنی کن بیتس طراحی شد. هرچند این لباس برای شیر‌های لندن یادآور تاریخ درخشانی نیست، اما با قیمت ۳۴۹.۹۹ پوند جزو گران‌قیمت‌ترین لباس کلاسیک است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۱۲: پیراهن سوم اینتر ۱۹۹۷ – ۹۸
پیراهن راه راه مشکی خاکستری که با چهره رونالدو اورجینال که آن زمان از بارسلونا به اینتر پیوسته بود مشهور شد. اینتر موفق شد با این لباس در جام یوفا با برتری لاتزیو به قهرمانی رسید. قیمت این لباس ۳۷۴.۹۹ پوند است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۱۱. پیراهن دوم آرسنال ۱۹۹۱ – ۹۳
لباس زرد توپچی‌های لندن که به لقب «موز کبود شده» مروف شد. آرسنال با این لباس موفق شد قهرمان جام حذفی شود. حتی این لباس به نوعی الهام بخش لباس دوم آرسنال در فصل ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ شد. قیمت این لباس ۳۷۴.۹۹ پوند است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۱۰. پیراهن خانگی میلان ۱۹۹۹ – ۰۰
پیراهن قرمز و مشکی میلانی‌ها که با خطوط باریک مشخصه آن بود و در جشن صد سالگی باشگاه مورد توجه هواداران قرار گرفت. قیمت این لباس ۳۹۹.۹۹ پوند است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۹: پیراهن دوم رومانی ۱۹۹۴
یکی از ماندگارترین طراحی‌های آدیداس که رومانی موفق شد در جام جهانی ۱۹۹۴ با درخشش هاگی به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند، اما این تیم برابر سوئد در ضربات پنالتی باخت و از صعود به نیمه نهایی بازماند. قیمت این لباس ۳۹۹.۹۹ پوند است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۸: پیراهن اول دانمارک ۱۹۸۶ – ۸۸
پیراهن خاصی که توسط شرکت هامل طراحی شد. دانمارک موفق شد در جام جهانی ۱۹۸۶ یک پیروزی فوق‌العاده برابر اسکاتلند که آن زمان توسط سرالکس فرگوسن هدایت می‌شد به دست آوردند.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۷: پیراهن اول برزیل ۱۹۸۹ – ۱۹۹۸
پیراهن ده ساله سلسائو که توسط شرکت آدیداس طراحی شد. برزیل دو تورنمنت جام جهانی ۹۰ و ۹۴ را با این پیراهن سپری کرد که در جام جهانی ۹۰ به رقیب همیشگی خود آرژانتین در مرحله یک هشتم نهایی باخت، اما در جام جهانی ۱۹۹۴ به چهارمین قهرمانی خود در جام جهانی برسد. قیمت این لباس ۳۹۹.۹۹ پوند است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۶: پیراهن سوم منچستریونایتد ۱۹۸۶ – ۸۸
طراحی لباس شیاطین سرخ را آدیداس بر عهده داشت و این لباس شناسنامه اولین حضور سرالکس فرگوسن در نیمکت منچستریونایتد ثبت شد. قیمت این لباس ۴۴۹.۹۹ پوند است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۵: پیراهن خانگی اتحادیه جماهیر شوروی ۱۹۹۰
نادرترین پیراهن خانگی که دیگر در دسترس نخواهد بود. این پیراهن در جام جهانی ۱۹۹۰ منتشر شد و آخرین پیراهن اتحادیه جماهیر شوروی در جام‌های جهانی بود. این پیراهن با قیمت ۴۴۹.۹۹ پوند در دسترس است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۴: پیراهن بیرون از خانه آمریکا ۱۹۹۴
در اصل گفته می‌شد این پیراهن در بازی‌های خارج از خانه آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۴ به عنوان لباس اول از آن استفاده کرد. آمریکا این پیراهن را مقابل برزیلی که ۱ – ۰ بازنده شد و سپس به قهرمانی جهان رسید پوشید. قیمت این پیراهن ۴۹۹.۹۹ پوند است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۳: پیراهن خانگی ناپولی ۱۹۹۰ – ۹۱
ناپولی با پیراهن خانگی خود که دیگو آرماندو مارادونا ستاره بی، چون چرای فوتبال را در آخرین فصل در اختیار داشت، قهرمان اسکودتو شد و همچنین حمایت مالی مارس از این ناپولی باعث گرانقیمت شدن این پیراهن شد. قیمت این پیراهن ۴۹۹.۹۹ پوند است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۲: پیراهن خانگی هلند ۱۹۸۸
این پیراهن کلاسیک که توسط ادیداس طراحی شد با طراحی هندسی منحصر به فرد معروف گردید و آن‌ها موفق شدند با شکست جماهیر شوروی قهرمان جام ملت‌های اروپا شدند. قیمت این پیراهن ۵۹۹.۹۹ پوند است.
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال

۱: پیراهن خارج از خانه بارسلونا ۱۹۹۱ – ۹۲
یک پیراهن نادر و تاریخی به رنگ نارنجی که تحت هدایت یوهان کرویف افسانه‌ای با ارائه فوتبال شناور موفق شدند علاوه بر قهرمانی در کوپا‌دل ری با ضربه ایستگاهی رونالد کومان سرمربی فعلی بارسلونا، مقابل سامپدوریا قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شوند. به همین خاطر قیمت این پیراهن ۵۹۹.۹۹ پوند است.  
 
۲۰ لباس گرانقیمت کلاسیک فوتبال
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: