تیتر امروز

اپلیکیشنی که به تدریج  «شاد» شد

اپلیکیشنی که به تدریج «شاد» شد

آموزش از راه دور در ایام کرونا با اپلیکیشنی به نام شاد صورت گرفت. رسول شکوهی در یک سالگی شاد نگاهی دارد به کارایی این اپلیکیشن و جایگاه فعلی آن در عرصه آموزش کشور.

در جذاب‌ترین بازی امشب در بوندس لیگا آلمان، تیم بایرن مونیخ موفق شد در درکلاسیکر به پیروزی برسد و همچنان به صدرنشینی خود ادامه دهد.

کد خبر: ۸۳۴۴۲
۲۳:۲۱ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
بایرن مونیخ ۴ - ۲ دورتموند: هتریک لواندوفسکی نیش‌های هالند را بی اثر کرد
 
دیدارنیوز - بابک مجیدی: امشب چندین دیدار اروپایی برگزار شد که در مهم‌ترین دیدار بین بایرن مونیخ و دورتموند در دربی معروف به درکلاسیکر انجام شد که قهرمان بلامنازع سال ۲۰۲۰ اروپا و جهان رقیب خود را در دقایق پایانی تار و مار کرد.

بایرن تیم صدرنشین لیگ آلمان بازی را خیلی بد شروع کرد و ارلینگ هالند مهاجم زهردار و خوش آتیه دورتموند در دقیقه ۲ با یک ضربه پای راست از پشت محوطه جریمه گل اول را زد تا بایرن را به شوک ببرد. بایرن که در همان دقایق ابتدایی بازی دروازه خودرا باز شده دید سعی در جبران گل بر آمد که زنبور‌های زرد با نیش هالند مجددا گل دوم را زدند تا هانسی فلیک و شاگردانش کاملا خطر شکست را در پیش چشم خود ببینند. بایرن که نمی‌خواست نیمه اول را با باخت به رختکن برود بر حملات خود اضافه کرد و توپ را در اختیار گرفت. قرمز‌های شهر مونیخ ابتدا روی حرکت تماشایی سانه و سانتر او روی دروازه توسط فوق ستاره لهستانی خود یعنی لواندوفسکی به گل اول رسید تا به بازگشت امیدوار شود. در ادامه بایرن حملات خود را افزایش داد و این بار حرکت در عرض کومان وینگر فرانسوی خود با خطای محمود داهود سرنگون شد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت که در ادامه بعد از بیرون رفتن توپ، داوری ویدیویی داور مسابقه را به بازبینی صحنه دعوت کرد و داور به نشانه پنالتی برای بایرن در سوت خود دمید. لواندوفسکی مهاجم فرصت
شناس خود با تیزهوشی و با خیالی آسوده گل دوم خود و تیمش را زد تا با دبل خود پاسخ دبل هالند را در همان نیمه اول بدهد.
 
بایرن مونیخ ۴ - ۲ دورتموند: هتریک لواندوفسکی نیش‌های هالند را بی اثر کرد

در نیمه دوم بایرن مالک مطلق زمین و توپ بود، اما در ایجاد موقعیت و رساندن آن به دروازه ناکام بود. دورتموند هم بعد از بیرون رفتن هالند ستاره نروژی خود در ایجاد موقعیت کاملا خنثی شد و عملا در نیمه دوم برای گرفتن حداقل امتیاز به دفاع مطلق رفت تا اینکه در دقیقه ۸۸ بعد از سرنگونی مشکوک امره جان و توپ ربایی بازیکنان بایرن و ایجاد خطر بر روی دروازه دورتموند موفق شدند با ضربه دقیق و سرضرب لئون گورتزکا به گل سوم برسند تا کامبک خود را کامل کنند. اعتراض دورتموندی‌ها نتیجه‌ای برای برگرداندن نتیجه بازی نداشت و گل ثبت شد. دورتموند برای جبران گل خورده از لاک دفاعی بیرون آمد و بایرن موفق شد در ضد حمله با سرعت گنبری و رساندن آن به لواندوفسکی گل چهارم را بر پیکر بی جان دورتموند وارد کند و هر دو گل خورده در ده دقیقه ابتدایی بازی را با هتریک لواندوفسکی بی اثر کند. مونیخ با این برد ۵۵ امتیازی شد و در همان صدر جدول باقی ماند دورتموند هم با این شکست در رده ششم جای گرفت.  
 
بایرن مونیخ ۴ - ۲ دورتموند: هتریک لواندوفسکی نیش‌های هالند را بی اثر کرد
 
اسپانیا: بارسلونا به دو قدمی صدر رسید
در لالیگا اسپانیا بارسلونا در دیداری سخت و دشوار بیرون از خانه برابر اوساسونا، موفق شد با درخشش مسی و گل‌های آلبا و موریبا با دست پر پامپلونا را ترک کرده و منتظر لغزش صدرنشین در دیدار حساس دربی مادرید بماند. بارسلونا که بعد از پیروزی با روحیه برابر سویا حالا برای قهرمانی لالیگا عزمش را جزم کرده نزدیک بود در همان دقایق ابتدایی با ضربه مستقیم و از وسط زمین اوساسونا دروازه خود را باز شده ببینید، اما بازگشت ترشتگن و سیو توپ دروازه بارسلونا را نجات داد. در ادامه در دقیقه ۳۰ بارسلونا موفق شد با پاس عمقی چپپ مسی برای آلبا و ضربه مهار نشدنی این دفاع چپ پای به طاق دروازه شاگردان کومان را پیش بیاندازد.  
 
بایرن مونیخ ۴ - ۲ دورتموند: هتریک لواندوفسکی نیش‌های هالند را بی اثر کرد

 در نیمه دوم هم بارسلونا سعی در حفظ توپ داشت و کمتر موفق شد از دفاع لایه لایه اوساسونا بگذرد و بازی بیشتر در همان وسط زمین جریان داشت و بازیکنان اوساسونا هم سعی کردند با استفاده از ضدحملات گل خورده جبران کنند، اما درخشش ترشتگن اجازه گلزنی را به بازیکنان اوساسونا نداد. آبی اناری‌ها که نمی‌خواستند تجربه کادیز تکرار شود برای اتمام کار و پیروزی قاطع حملات خود را بیشتر کردند و در نهایت موفق شدند روی حرکت پدری پاس برای مسی و او برای موریبا و حرکت بدن او به سمت چپ و ضربه تمام کننده او گل دوم را در آخرین دقایق برای بارسلونا همراه کند و در نهایت شاگردان کومان با این پیروزی ۵۶ امتیازی شدند و با دو بازی بیشتر نسبت به اتلتیکو به دو قدمی آن‌ها رسیدند.  
 
بایرن مونیخ ۴ - ۲ دورتموند: هتریک لواندوفسکی نیش‌های هالند را بی اثر کرد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: