تیتر امروز

سعدی به روایت شجریان؛ «ما در آثار صنع حیرانیم»!
به مناسبت روز سعدی

سعدی به روایت شجریان؛ «ما در آثار صنع حیرانیم»!

شعر ایرانی با موسیقی ایرانی پیوندی عمیق دارد. ترکیب این دو رنگینه و درهم آمیزیِ شگفتی می‌سازد و شجریان این آوازخوان بی‌همتای ایرانی، آنگاه که از سعدی می‌خواند، شنونده را می‌برد تا اوج‌های بی‌بدیل.
بلایی که ترامپی‌ها بر سر نظرسنجی آوردند!
ینگه دنیا ۵

بلایی که ترامپی‌ها بر سر نظرسنجی آوردند!

«ینگه دنیا» ستون ثابت روح‌الله نخعی روزنامه‌نگار حوزه بین‌الملل در دیدار است که به فضای سیاسی ایالات متحده و تحولات آن می‌پردازد. این شماره به علل اختلاف نظرسنجی‌ها با تعداد آرای جمهوری‌خواهان...
تابلو بورس

نماد‌های تأثیرگذار با طی کردن روندی مثبت توانستند بعد از مدت‌ها تابلو بورس را در پایان ساعت کاری امروز سبز پوش کنند و شاخص کل بورس بعد از مدت‌ها سیر صعودی را طی کرد.

کد خبر: ۸۳۱۸۳
۱۳:۱۲ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

مثبت شدن شاخص کل بورس به یاد روز‌های خوب گذشته

دیدارنیوز ـ سرویس اقتصادی: بعد از روز‌های متمادی، داستان بورس امروز عوض شد. شروع بازار با تعادل در عرضه و تقاضا همراه بود و صفوف خرید و فروش پا به پای هم شکل گرفت. در ادامه روز، اما تمام نماد‌های تأثیرگزار بر شاخص کل روند مثبتی را طی کردند تا بعد از مدت‌ها شاخص کل بورس مثبت و رنگ تابلوی بورس سبز شود. شاخص کل بورس امروز ۰.۳۹ درصد رشد داشت، یعنی چیزی حدود ۴ هزار و ۶۴۵ واحد افازیش. با این تفاسیر، شاخص کل بورس در ارتفاع ۱ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۲۸۶ ایستاد. شاخص هم وزن هم با صعود ۱۸۸ واحدی بر روی ۴۳۱ هزار و ۶۱۳ ایستاد.
حقیقی‌ها امروز حدود ۴۵۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. در میان هفت نمادی که بیشترین تأثیر را بر روی بازار گذاشته‌اند، شش نماد روند مثبت را طی کردند، نماد‌هایی که عبارتند از: «کگل»، «فولاد»، «کچاد»، «شبندر»، «فخور» و «اپال». نماد «فملی» تنها نماد تأثیرگذار با روند منفی بودند.
نماد‌های «شستا»، «برکت»، «شپنا»، «فملی»، «خساپا»، «ثامید» و «خودرو» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نماد‌های «کزغال»، «وسپهر»، «شاروم»، «بپیوند»، «بگیلان»، «رافرا» و «آریا» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.
آخرین قیمت ۸۷ نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۶۸ نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.
ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود چهار هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان رسید.
شاخص کل فرابورس نیز برای دومین روی متوالی روند صعودی داشت و در پایان ساعت کاری بازار، با ۵۴ واحد صعود در ارتفاع ۱۶ هزار و ۹۷۹ ایستاد. تأثیرگذارترین نماد‌های بازار فرابورس طی معاملات امروز عبارت بودند از «آریا»، «بپارس»، «میدکو»، «صبا»، «زاگرس»، «ذوب» و «شغدیر» که پنج نماد مثبت و دو نماد منفی بودند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: