کد خبر: ۸۰۶۰۷
۲۱:۱۴ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

سریال ارطغرل و احساس غرور از مسلمانی

دیدارنیوز _ امیر دبیری مهر: اخیرا بعد از خواندن مقاله‌ای مشتاق شدم سریال قیام ارطغرل را ببینم سریالی که ۵ سال پیش تلویزیون دولتی ترکیه ساخته و داستان مقدمات شکل گیری سلسله عثمانی را در حدود هشتصد سال قبل نشان می‌دهد. فارغ از اینکه سریال، جذاب و‌خوش ساخت و دیدنی است وجه جذاب آن برای من توجه دقیق سازنده به اهمیت فرهنگ و تمدن اسلامی و ایجاد احساس غرور در مخاطب بخاطر مسلمان بودن است. در جهانی که اسلام هراسی پروژه بزرگ دشمنان ماست. در این سریال شخصیت ابن عربی اندلسی الهام بخش عرفان و معنویت و سیره نبوی در این سریال است و ارطغرل نماینده سیاست ورزی و سلحشوری در دفاع از کیان مسلمانان است.


این سریال به خوبی نشان می‌دهد:

 
اولا در جهان اسلامی تا زمانی که سیاست و قدرت و ایمان در کنار هم باشند عزت مسلمانان خدشه دار نخواهد شد
ثانیا سه طایفه چشم دیدن خوشبختی مسلمانان را ندارند و لحظه‌ای از دسیسه غافل نمی‌شوند اول کفار حربی و غربی، دوم جاه طلبان در درون حوزه تمدن اسلامی که جز به قدرت به چیزی نمی‌اندیشند و سوم نفوذی‌ها و جواسیس که اتفاقا همیشه در جامه و لباس خودی‌ها و حزب اللهی‌ها ظاهر می‌شوند، اما کمر به شکستن پشت مسلمانان بسته اند.


دیدن این سریال را به علاقمندان به تمدن اسلامی و کسانی که هنوز آرزوی سروری مسلمانان را در جهان آینده و غبار روبی از چهره نورانی اسلام را دارند توصیه می‌کنم.‌ ای کاش دیگر کشور‌ها مثل ایران هم در ساختن چنین آثاری آستین بالا بزنند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: