تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

سندروم دست بی‌قرار اینبار برای جوکوویچ!+ ویدیو

نفر اول تنیس جهان که بخت نخست قهرمانی در مسابقات گرند اسلم اوپن آمریکا بود، در حالی که در ست نخست گیم یازدهم مقابل حریفش عقب افتاده بود با حالت ناراحتی توپ را به سمت داور پشت سرش شلیک و با رای داور از این رقابت‌ها حذف شد.

کد خبر: ۷۰۸۱۲
۱۲:۴۲ - ۱۸ شهريور ۱۳۹۹
سندروم دست بی‌قرار اینبار برای جووکویچ!
 
دیدارنیوز – بابک مجیدی: نواک جوکوویچ نفر یک تنیس جهان، در مسابقات تنیس اوپن آمریکا، مقابل پابلو کارنو بوستا تنیسور اسپانیایی به طرز عجیبی شکست خورد. این تنیسور برجسته صربستانی که مدت طولانی مقابل حریفان خود شکست نخورده بود با یک اشتباه حیرت‌آور نه در مسیر بازی و در رقابت با تنیسور اسپانیا بلکه مقابل داور بازی را باخت و از دور رقابت‌ها حذف شد.

اصل ماجرا از این قرار است که در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات گرند اسلم یو. اس اوپن آمریکا، در گیم یازدهم و پس از ست نخست این دیدار، که نواک با نتیجه ۶ بر ۵ از رقیب خود عقب افتاد و بریک شده بود، با حالت ناراحت، با راکت خود ضربه‌ای به سمت پشت سرش شلیک کرد. اما از بد حادثه و بدشانسی او توپ ارتفاع بالایی گرفت و مستقیما به گلوی داوری که در پشت سر او ایستاده بود اصابت کرد. نواک جوکوویچ هرچند از موقع زدن ضربه تا لحظه برخورد توپ با داور، مسیر توپ را با چشمانش تعقیب کرد بود، به مجض برخورد توپ با داور بلافاصله به سمت او رفت و عذرخواهی کرد. طبق قوانین گرنداسلم هرگاه تنیسور در جریان مسابقه به صورت عمدی یا سهوی توپ را به سمت داوران یا ناظران بزند داور می‌تواند او را حذف کند. طبق این قانون، داور اصلی بعد از جلسه فوری با دیگر داوران نواک جوکوویچ صرب و نفر اول تنیس جهان را از این مسابقات حذف کرد. هرچند نواک در لحظه اعلام رای از داور اصلی باردیگر عذرخواهی کرد، اما با پذیرش رای با رقیب خود دست داده و پیروزی در این مسابقه را به او تبریک گفت. این تنیسور مطرح صرب که اصلی‌ترین بخت قهرمانی در این تورنمنت بود، با یک اشتباه بچه‌گانه، حذف و عدد پیروزی‌های او توسط داور در عدد ۲۶ متوقف شد.

نکته مهم در این مسابقات یو. اس اوپن آمریکا دیگر هیچ کدام از چهره‌های شاخصی این رشته در این تورنمنت حضور ندارد و یک تنیسور جدید می‌تواند مقام نخست را برای اولین بار به خود اختصاص دهد و جایزه نقدی بزرگی را هم دریافت کند.
 
 
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر