اسرائیل همواره در طول تاریخ نشان داده است که در ماهی‌گیری از آب گل آلود، استاد چیره‌دستی است. در حالی که مانیتورهای جهان در حال پوشش خبر مربوط به اعتراضات در ایالات متحده است، اسرائیل از تلاش‌های خود برای الحاق کرانه باختری به این دولت فروگذار نمی‌کند.

کد خبر: ۶۲۵۳۲
۱۶:۲۴ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

تکاپوی اسرائیل برای الحاق کرانه باختری

 

دیدارنیوز ـ سرویس جهان:  اسرائیل همواره در طول تاریخ نشان داده است که در ماهی‌گیری از آب گل آلود، استاد چیره‌دستی است. در حالی که مانیتورهای جهان در حال پوشش خبر مربوط به اعتراضات در ایالات متحده است، اسرائیل از تلاش‌های خود برای الحاق کرانه باختری به این دولت فروگذار نمی‌کند. از سوی دیگر بازیگران منطقه‌ای توجه خود را متوجه شاخ آفریقا و بحران لیبی متمرکز کرده‌اند و شرایط برای مانور‌های اسرائیل مهیا شده است. از آنجایی که شمارش معکوس اسرائیل برای اجرایی کردن الحاق کرانه باختری در اول جولای به شماره افتاده است، تلاش‌های دیپلماتیک تل آویو برای جلب رضایت جهان عرب شدت گرفته است.

 

جروزالم‌پست امروز خبر از گفتگوی سفیر ایالات متحده آمریکا در تل آویو و بنت گانتس، وزیر دفاع اسرائیل بر سر مسائل منطقه خبر داد. بنی گانتس نیز در تویتتر خود این دیدار را پر اهمیت خواند. این در حالی است که برخی از رسانه‌ها از گفتگو‌ی محرمانه میان عربستان و اسرائیل بر سر الحاق کرانه باختری خبر دادند که این گفتگوها از ماه دسامبر با میانجی‌گری ایالات متحده انجام شده است.

 

همچنین سفیر فرانسه در تل آویو امروز در مصاحبه خود با "اسرائیل تایمز" نسبت به تصمیم اسرائیل برای اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری هشدار داد و گفت: "نقض قوانین بین‌المللی در سطوح و شدت‌های مختلف رخ می‌دهد، و الحاق دره اردن و مناطق شهرک‌ها نیز به عنوان یک نقض در نظر گرفته می‌شود و پیامدهایی دارد."

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم