آیت‌الله اعرافی:

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در نامه‌ای به دبیرکل شورای جهانی کلیساها، آمادگی حوزه‌های علمیه را برای همکاری و هم‌فکری با نهاد کلیسای ارتدوکس اعلام کرد.

کد خبر: ۵۸۹۲۰
۱۸:۰۰ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۹

حوزه‌های علمیه آماده همکاری با کلیسای ارتدوکس است

دیدارنیوز ـ به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله علیرضا اعرافی در نامه به دبیرکل شورای جهانی کلیسا‌ها اظهار کرد: حادثه ناگوار انتشار ویروس کرونا مایه رنج و مصیبت کشور‌ها و ملت‌ها و موجب غم و اندوه رهبران ادیان، عالمان و اندیشمندان شده است.

 

وی افزود: حوزه‌های علمیه و بزرگان دین در قم و ایران ضمن ابراز همدردی با مصیبت دیدگان و آسیب دیدگان از پیروان همه ادیان و همه ملت‌های جهان، آرزوی دوری همه بلا‌ها و نابسامانی‌ها از جهان و رحمت الهی برای جانباختگان و شفای عاجل برای بیماران را از خداوند منان دارد.

 

مدیر حوزه‌های علمیه یادآور شد: حوادث و بلایای طبیعی در منطق ادیان آسمانی پدیده‌هایی هشدار دهنده برای آزمون بشر، زمینه ساز تکامل و تعالی انسان، مایه بصیرت نسبت به مبدا و معاد، فرصتی برای سنجش و تجلی خصلت‌های انسانی و اجتماعی و شکوفایی روح همدلی، ایثار و فداکاری است.

 

وی ادامه داد: تبیین صحیح، عقلانی و حکیمانه این گونه حوادث و چگونگی مواجهه با آن، پرهیز از دوقطبی غیرواقعی علم و دین، توسعه پژوهش‌های ناظر به معالجه آسیب‌ها و معضلات اجتماعی وظیفه‌ای سترگ بر عهده همه نخبگان، فرهیختگان و مسئولان است.

 

آیت الله اعرافی تصریح کرد: لازم است رهبران و عالمان دینی با تحکیم مبانی اعتقادی و توجه به ضرورت تزکیه‌ی نفس و صیانت جامعه از ناهنجاری‌ها و آلودگی‌ها و نیز توجه به قدرت لایزال خداوند متعال، اهتمام به دعا و تضرع در پیشگاه خداوند را ترویج کنند و بدون تردید انجام این مهم نیازمند همدلی و همکاری همگانی همه مراکز و مجامع علمی دینی و رجوع به سرمایه بی نظیر تعالیم وحیانی پیامبران آسمانی با رویکردی جامع و عقلانی است. رهبران راستین الهی همواره بر ارادت و پیمان خود با خداوند و پیامبران الهی و انسانیت ایستاده‌اند و خواهند ایستاد.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان اظهار داشت: حوزه‌های علمیه و بزرگان و استادان و طلاب آن آمادگی دارند ضمن تبادل تجارب علمی، پژوهشی، فرهنگی و امدادی به ویژه در عرصه مجازی، فصل جدیدی از هم فکری‌ها و همکاری‌ها را با مراکز علمی بین المللی، دانشگاه‌ها، مراکز دینی، رهبران ادیان آسمانی و کشور‌های دنیا و نهاد مسیحیت ارتدوکس آغاز نمایند تا با این حوار و تعامل صف واحد ادیان الهی در خدمت بشریت شکل گیرد.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: