استاندار قم:

استاندار قم گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا هیچ مراسم و افطاری در اماکن مقدس و مساجد قم تا نیمه اردیبهشت‌ماه برگزار نمی‌شود.

کد خبر: ۵۸۹۰۹
۱۷:۱۵ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۹

هیچ مراسمی تا نیمه اردیبهشت در قم برگزار نمی‌شود

دیدارنیوز ـ بهرام سرمست ظهر شنبه پس از جلسه‌ای که با هیئت دولت و رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس برگزار کرد در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به برخی مصوبات این جلسه، گفت: حفظ شرایط قرنطینه خانگی و تعطیلی مشاغل پر ریسک همچنان ادامه دارد.

 

وی با اشاره به تداوم تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز حوزوی و آموزشی تا اطلاع ثانوی، افزود: مراکز علمی دانشگاهی مجازند صرفاً در مقطع دکترا به صورت حضوری فعالیت نمایند.

 

استاندار قم تصریح کرد: به مناسبت ماه مبارک رمضان مراسم تجمع و افطاری در اماکن مقدس و مساجد تا نیمه اردیبهشت‌ماه نخواهیم داشت.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بازگشایی برخی صنوف و آغاز به کار مجدد کسبه کم ریسک اشاره کرد و افزود: پاساژ‌ها و صنوف واقع در اماکن مسقف و بازار‌ها مشروط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و صرفاً تا ساعت ۱۸ مجاز به فعالیت خواهند بود و دستورالعمل‌های آن از طریق اتاق اصناف، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صمت اطلاع رسانی خواهد شد.

 

سرمست توسعه ناوگان حمل و نقل شهری را از دیگر مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا عنوان و گفت: مقرر شد تجهیز و نوسازی و افزایش تعداد اتوبوس‌های شهری در شهری‌های بزرگ در دستور کار قرار گیرد.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: