معاون استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی بر لزوم مدیریت اصولی و ایجاد حساسیت عمومی نسبت به دفع پسماند‌ها در شرایط فعلی و همکاری دستگاه‌های ذیربط تاکید کرد.

کد خبر: ۵۸۵۷۶
۱۰:۵۳ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۹

لزوم بکارگیری مدیریت اصولی برای دفع پسماند‌ها در شرایط فعلی

دیدارنیوز ـ سیدکمال‌الدین میرجعفریان، چهارشنبه شب ۲۷ فروردین، در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان با اشاره به شرایط فعلی جامعه و شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: در شرایط کنونی دستگاه‌های متولی و به ویژه شهرداری‌ها باید در خصوص مدیریت و دفع پسماند‌های شهری و خانگی به ویژه پسماند‌های عفونی و بیمارستانی حساسیت ویژه‌ای داشته باشند و دستورالعمل‌ها و ضوابط بهداشتی به دقت رعایت و اجرا شود.

 

وی ضمن تشکر از تلاش مستمر و شبانه روزی شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان در شرایط فعلی و ضدعفونی اماکن و تجهیزات عمومی و جمع‌آوری پسماند‌ها افزود: در بخش اطلاع‌رسانی نیز نیازمند فرهنگ‌سازی و بالا بردن حساسیت عمومی در خصوص رعایت نکات بهداشتی و بسته‌بندی مناسب پسماند‌ها هستیم که صداوسیما، شهرداری‌ها، جراید و سمن‌های محیط زیستی در این زمینه باید فعالیت بیشتری داشته باشند.

 

به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی، مدیریت روان آب‌ها در بارندگی‌های اخیر را ضروری برشمرد و گفت: برخی از پسماند‌ها و نخاله‌های ساختمانی در مسیر رودخانه و آبراهه‌ها تخلیه شده و آلودگی وسیعی ایجاد می‌کنند که از دستگاه‌های متولی به ویژه آب منطقه‌ای انتظار می‌رود این موضوع را مدیریت کنند.

 

میرجعفریان ادامه داد: شهرداری‌ها نیز موظف هستند مکان‌هایی برای تخلیه و دفن نخاله‌های ساختمانی در نظر بگیرند و نظارت و اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

 

وی با تشکر از اقدام شایسته شهرداری بیرجند در خصوص راه‌اندازی کمپ نگهداری سگ‌های ولگرد، یادآور شد: این گونه اقدامات، علاوه بر رعایت حقوق حیوانات در حوزه بهداشت عمومی نیز مؤثر خواهد بود.

 

گفتنی است: در این جلسه پروژه مکان‌یابی پسماند‌های صنعتی در شهرک صنعتی ارائه و کلیات آن مورد تأیید قرار گرفت.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: