رمان «آن سوی دریای مردگان» به نویسندگی معصومه میرابوطالبی از قم در بخش نوجوانان مسابقه «رمان گمانه زن» جایزه نوفه، شایسته تقدیر شناخته شد.

کد خبر: ۵۸۴۳۳
۱۱:۳۳ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۹

رمان «آن سوی دریای مردگان» با گمانه زنی به جایزه نوفه رسید

دیدارنیوز ـ رمان نوجوان با عنوان «آن سوی دریای مردگان» به قلم معصومه میر ابوطالبی در ژانر فانتزی در بهار سال گذشته به همت انتشارات فاطمی منتشر شد.
 
رمان «آن سوی دریای مردگان» دومین رمان در گروه سنی نوجوان این نویسنده قمی است که توانسته نظر این گروه سنی را جلب و مورد استقبال قرار بگیرد.
 
داستان این کتاب نگاهی به «حماسه گیل گمش» و نگاهی به جهان بینی مرگ دارد که در مدت زمان کوتاهی توانسته مخاطبان بسیاری را با خود همراه کند.
 
در خلاصه داستان این کتاب آمده است: این‌همه حرف و حدیث پشت سر یک پسر و دایی‌اش؟! مگر می‌شود؟ می‌گویند دایی‌اش معتاد است و توی خانه‌شان جن دارند. اصلاً کسی که در محله جن‌آباد و پشت غسالخانه زندگی کند حتماً یک جای کارش می‌لنگد. افشین، باید از همه این‌ها سر در بیاورد و بفهمد این چه موجودی است که با صدای بلند توی خانه آن‌ها فریاد می‌زند: اِن نوگی!
 
آن سوی دریای مردگان درباره داستان دو دنیا، موجوداتی فراواقعی و و خطر‌هایی است که قهرمانان داستان با آن دست به‌گریبان هستند که هیجان‌انگیز بودن آن موجب می‌شود تا مخاطب را با خود همراه کند.
 
رمان «آن سوی دریای مردگان» که در مسابقه «رمان گمانه زن» جایزه نوفه به عنوان نماینده قم حضور یافته بود در بخش نوجوانان شایسته تقدیر شناخته شد.
 
معصومه میرابوطالبی پژوهشگر ادبیات کودک و نوجوان است که رمان «آن سوی دریای مردگان» دومین کتاب این نویسنده به شمار می‌رود و پیش از این نیز دو رمان در گروه سنی بزرگسالان و چند رمان برای گروه سنی کودکان از این نویسنده به چاپ رسیده است.
 
جایزه کتاب سال گمانه‌زن «نوفه» روز‌های پایانی اسفندماه سال گذشته به کار خود پایان داد و برگزیدگان این مسابقه در مراسم اختتامیه که به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار شده بود به کار خود پایان داد و به تازگی جوایز و لوح‌های تقدیر این مسابقه بدست برگزیدگان رسیده است.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: