منتخبان استان بوشهر در مجلس مطرح کردند:

منتخبان مردم استان بوشهر در دوره یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نگرانی خود را نسبت به اجرای ناصحیح و غیر دقیق طرح فاصله گذاری هوشمند اعلام کردند.

کد خبر: ۵۸۳۱۷
۱۲:۳۷ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۹

ابراز نگرانی از اجرای غیردقیق فاصله‌گذاری هوشمند در استان بوشهر

دیدارنیوز ـ موسی احمدی، عبدالکریم جمیری، ابراهیم رضایی و غلامحسین کرمی در بیانیه‌ای اعلام کردند: در مسیر صف بندی و مقابله با کرونا، از مردم صبور و آگاه خواهانیم همچنان از حضور در اجتماعات بشدت اجتناب کنید و جز به ضرورت از خانه‌ها خارج نشوید.

 

⁦⁩با بررسی‌های کارشناسی مشخص شده که بازگشایی بازار‌ها بدون طی شدن مقدمات لازم، از جمله آگاه سازی کسبه عزیز در باب الزامات مراقبت‌های بهداشتی از خود و مشتریان صورت گرفته و نیز سازوکار نظارتی متناسب بر اجرای این الزامات تدارک دیده نشده است؛ لذا بیم آن می‌رود که جان بازاریان و مردم بواسطه این اجرای ناصحیح در معرض خطر جدی قرار گیرد!

 

از صاحبان مشاغل و صنوف تقاضا داریم تا همچنان پیش قدم و پرچم دار حفظ سلامت خود و مردم استان باشند و تا هنگام طی شدن مقدمات و تأمین الزامات مراقبتی سعی خود را در بسته نگه داشتن بازار‌ها مبذول کنند، تا به یاری پروردگار سریع‌تر به نقطه اطمینان بخشی برای فعالیت پرتلاش در تأمین معاش توأم با سلامت و ایمنی نزدیک شویم.

 

⁦⁩ بر ستاد استانی مقابله با کرونا فرض است تا هرچه سریع‌تر الزامات مراقبتی را تأمین و ضمن آگاهی بخشی و اطلاع رسانی دقیق و کافی و برقراری سیستم نظارتی جدی و متناسب، خود را برای پایش اقدامات و مراعات الزامات توسط مردم و صاحبان کسب و کار آماده کند و سطح آمادگی‌ها و امکانات درمانی برای بستری و قرنطینه مبتلایان را بسرعت افزایش دهند.

 

⁦⁩ ضمن تقدیر از تلاش‌ها و پیگیری‌های مدیران استانی، می‌بایست نسبت به تدوین برنامه‌ای روشن، شفاف و قابل ارزیابی که در برگیرنده حمایت‌های لازم از بخش‌های مختلف آسیب دیده از کرونا و همچنین تأمین نیاز‌های مقابله با این بیماری باشد، اقدام شود و پیگیری مجدانه از دولت صورت گیرد تا سهم و نقش استان بوشهر از برداشت صورت گرفته از صندوق توسعه ملی بمنظور مقابله با کرونا، هر چه سریع‌تر مشخص و به اطلاع مردم رسانده شود.

 

⁦⁩ چنانکه قاطبه کارشناسان و سازمان‌های بین المللی مربوطه هم اعلام کرده‌اند، مراکز آموزشی، آخرین واحد‌هایی هستند که می‌بایست پس از پایان دوره بیماری‌های واگیر، وارد چرخه فعالیت شوند، لذا بشدت از تعجیل در شروع این فعالیت‌ها، اجتناب شود.

 

⁦⁩ به اقشار مختلف مردم عزیز استان اعلام می‌داریم که مجلس آینده از همه ابزار‌ها و اختیارات قانونی خود برای حفظ و صیانت حقوق ملت استفاده خواهد کرد و با تمام مساعی در نظارت بر عملکرد مجریان خواهد کوشید و از هیچ سهل انگاری و اهمال کاری اغماض نخواهد کرد.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم