پس از سیل دیروز قم گل و لای مسیر‌های آبی برطرف شده و آرامش در شهر جریان دارد.

کد خبر: ۵۸۲۹۷
۱۱:۲۹ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۹

فردای پس از سیل، قمی آفتابی و آرام/ رودخانه تا اطلاع ثانوی بسته می‌ماند

دیدارنیوز ـ پس از بارش سهمیگن یک ساعتی قم، استان قم با یک مساله شگفت انگیز پس از ۵۰ سال روبرو شد که آن هم آبگرفتگی شدید و روان شدن سیل در جاده قم اراک بود که شب گذشته رخ داد که با تلاش عوامل راهداری قم مرتفع شد.

 

این بارش سهمگین که میزان بارندگی استان قم را به حدود بارش سال گذشته رساند، باعث آبگرفتی شدید در اکثر خیابان‌های قم شد. به شکلی که تا ساعت‌ها عبور و مرور برای همه مردم به سختی در جریان بود.

 

به گفته محسن اروجی مدیرکل بحران استان قم" مسیر جاده قم ــ اراک پس از جاری شدن سیلاب، در کوتاه‌ترین فرصت بازگشایی شد و در این حادثه هیچ‌گونه خسارت جانی و مالی نداشتیم. سیلاب شب گذشته در جاده اراک به‌سمت قم، برای ساعاتی موجب اخلال در عبور خودرو‌ها و زمینه‌ساز ترافیک شدید شد، اما با حضور به‌موقع راهداری، پلیس‌راه، هلال‌احمر و شهرداری نسبت به مسدود کردن راه و پاک‌سازی و هدایت خودروها، اقدامات لازم انجام شد.

 

اروجی بیان کرد: نیرو‌های هلال‌احمر، افرادی را که در سیل گیر افتاده بودند نجات دادند و راهداری نیز به تعدادی از خودرو‌ها که در آب با مشکل مواجه شده بودند کمک‌رسانی کرد، در مجموع یک وانت‌بار با خساراتی جزئی از آب بیرون کشیده شد.

 

وی در پایان هم از بسته ماندن رودخانه قم تا اطلاع ثانوی خبرداد، ولی آنچه قابل توجه بود صبح پس از این سیلاب بود که قمی آفتابی و با هوای مطبوع بهاری چهره‌ای دلنشین به شهر قم داده بود به شکلی که با تلاش عوامل استانی اثری از سیل بر چهره شهر دیده نمی‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: