تیتر امروز

لاف اقتصادی؛ راهکار دولت برای هیچ

لاف اقتصادی؛ راهکار دولت برای هیچ

ادعایی عجیب توسط یکی از مقامات دولتی موجب شد رهبری نیز در سخنانشان به اشتباه بیفتند و نتیجتاً عذرخواهی کنند. اما این اولین بار نیست که مقامات دولتی ادعای اقتصادی حیرت انگیز به زبان می‌آورند.

مدیر جهادکشاورزی رامیان از آغاز برداشت توت فرنگی در این شهرستان خبرداد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بالغ‌بر ۸۰۰۰ تن توت فرنگی در رامیان برداشت شود.

کد خبر: ۵۸۲۴۸
۰۹:۳۴ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۹

توت فرنگی گلستان راهی بازار شد

دیدارنیوز ـ حسین گلچین اظهار کرد: شهرستان رامیان مقام اول کشت و تولید توت فرنگی را در استان گلستان با سطح زیر کشت حدود ۹۵۰ هکتار دارا است.

 

وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد کشت توت فرنگی استان در رامیان انجام می‌گیرد، افزود: ارقام کشت شده شامل کاماروسا، سلوا، دیامنت، پاروس و... هستند که سازگاری خوبی با شرایط اقلیمی منطقه دارد.

 

مدیر جهادکشاورزی رامیان بابیان اینکه اغلب سطح کشت توت فرنگی در این شهرستان در حوزه دلند و فندرسک و در روستا‌های شفیع‌آباد، نقی‌آباد و شیرآباد است، تصریح کرد: کشت توت فرنگی به دو صورت زیر پلاستیک و کشت در فضای باز انجام می‌گیرد.

 

گلچین گفت: برداشت توت فرنگی از اوایل فروردین آغاز شده و تا اواسط خرداد ادامه دارد. پیش‌بینی می‌شود امسال بالغ‌بر ۸۰۰۰ تن توت فرنگی برداشت شود.

 

وی خاطرنشان کرد: بیشتر توت فرنگی تولید شده در گلستان به‌صورت تازه خوری در استان‌های همجوار، استان‌های مرکزی کشور و تهران و اصفهان مصرف می‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: