معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی گیلان:

معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی استان گیلان گفت: بالغ بر ۲۴ هزار هنرمند صنایع‌دستی در بیش از ۸۰ رشته در این استان فعالیت می‌کنند و ۶۴ محصول از اقلام صنایع‌دستی گیلان نشان مرغوبیت و ۶ کالا نشان یونسکو دریافت کرده‌اند.

کد خبر: ۵۸۱۰۶
۱۲:۲۷ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۹

تیتر امروز

بایدن در بدو ورود به کاخ سفید چه خواهد کرد؟

بایدن در بدو ورود به کاخ سفید چه خواهد کرد؟

فرامین اولیه جو بایدن در بدو ورود او به کاخ سفید تکلیف جهان و آمریکایی‌ها را با سیاست‌های او مشخص می‌کند. تکلیف برجام، توافق پاریس و سایر معاهداتی که آمریکا از آن خارج شده است، چه می‌شود؟

۶۴ محصول صنایع دستی گیلان نشان مرغوبیت دریافت کردند

دیدارنیوز ـ فرزاد رشیدی در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: ثبت جهانی روستای قاسم آباد رودسر با محوریت چادرشب بافی در سال گذشته بارزترین اتفاق این حوزه بود که در صورت اهتمام موجب اتفاقات خوشایندی در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری استان می‌شود.
 
معاون صنایع‌دستی میراث فرهنگی گیلان افزود: گردشگری به‌عنوان یکی از راه‌های توسعه اقتصادی بدون تکیه به منبع نفت است و امروز هنر‌های سنتی و صنایع‌دستی گیلان می‌تواند به‌عنوان عاملی برای توسعه بخشی در حوزه گردشگری به یکی از گونه‌های تخصصی تبدیل شود.
 
وی با بیان اینکه ۲۱۸۶ پروانه تولید انفرادی و پروانه تولید کارگاهی هنر‌های سنتی و صنایع دستی سال گذشته در گیلان صادر شده است، گفت: در سال گذشته ۱۶ فیلم کوتاه در راستای ترویج صنایع دستی و معرفی محصولات هنرمندان این حوزه در فضای مجازی به منظور تسهیل در فروش و افزایش تولید تهیه شده است.
 
رشیدی برگزاری ۱۲ فم تور (تور آشناسازی) ویژه راهنمایان گردشگری را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه هنر‌های سنتی و صنایع‌دستی عنوان کرد و افزود: بالغ بر ۲۴ هزار هنرمند صنایع‌دستی در بیش از ۸۰ رشته در این استان فعالیت می‌کنند و ۶۴ محصول از اقلام صنایع‌دستی گیلان نشان مرغوبیت و ۶ کالا نشان یونسکو دریافت کرده‌اند.
 
معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی گیلان این محصولات را شامل رشتی دوزی، لباس محلی، چادرشب بافی، خراطی، چوب تراشی، گره چینی، نازک کاری، منبت و معرق چوب، حصیربافی، بامبوبافی، مرواربافی، سفالگری، کاشی معرق، مینای خانه بندی، چلنگری، قلمزنی، گلیم بافی، جاجیم بافی، شال بافی، نمد مالی، جوراب بافی، عروسک بافی و قلاب بافی از هنر‌های سنتی و صنایع دستی گیلان عنوان کرد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: