میانگین سالانه ۲۵۰ میلیمتر است؛

در حالی که میانگین بارش سالانه باران در استان بوشهر ۲۵۰ میلیمتر است، از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۳۹۰ میلیمتر بارش باران در استان ثبت شده است.

کد خبر: ۵۷۹۸۷
۱۴:۲۸ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به آخرین وضعیت بارش‌ها در استان اظهار داشت: امسال میزان بارش باران در سطح استان بیش از میانگین سالانه بوده است.

 

علی محمدی اضافه کرد: در حالی که میانگین بارش سالانه باران در استان بوشهر ۲۵۰ میلیمتر است، از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۳۹۰ میلیمتر بارش باران در استان ثبت شده است.

 

وی ادامه داد: بارندگی‌های اخیر باعث آبگیری سد‌ها و منابع تغذیه مصنوعی در سطح استان شده است و تقویت سفره‌های زیرزمینی استان را در پی داشته است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به آبگیری ۱۰ میلیون مترمکعبی در سد رئیس‌علی دلواری خاطرنشان کرد: در حالی حاضر ذخیره آب در مخزن این سد به ۳۳۵ میلیون متر مکعب رسیده است.

 

وی همچنین از آبگیری سد ارغون کلمه در شهرستان دشتستان خبر داد و اضافه کرد: فرازبند سد در حال ساخت باغان نیز در بارندگی‌های امسال با عملکردی موفق سبب تأخیر و کنترل جریان سیلاب شد.

 

محمدی با بیان اینکه سد تنگ ارم نیز با حداکثر ظرفیت آبگیری شده است تصریح کرد: با توجه به ممنوعه بودن دشت‌های استان بوشهر، این آبگیری سد‌ها و طرح‌های تغذیه مصنوعی استان باعث تقویت سفره‌های زیرزمینی شده است.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم