شهردار رشت:

شهردار رشت، با بیان اینکه روز گذشته اکثر اتوبوس‌ها خالی حرکت کردند، گفت: با توجه به فرهنگ بالای مردم گیلان و شهر رشت، فاصله گذاری اجتماعی کاملا رعایت می‌شود.

کد خبر: ۵۷۹۰۷
۰۹:۴۲ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۹

تیتر امروز

از حجاریان تا قوچانی؛ از ساختار تا کارگزار
دو قطبی بر سر دولت نظامی در درون جریان اصلاحات

از حجاریان تا قوچانی؛ از ساختار تا کارگزار

سعید حجاریان و محمد قوچانی رد و تأیید شکل‌گیری دولت نظامی و اقتدارگرا در ایران را تئوریزه کردند. گویی حالا دو قطبی شکل گرفته در این رابطه جدی‌ترین شکاف نظری را در بین سیاسیون رقم زده است.

اتوبوس‌های رشت خالی حرکت می‌کنند/ تاکسی‌ها کرایه گذشته را بگیرند

دیدراینوز ـ ناصر حاج محمدی در گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو، با اشاره به وضعیت حمل و نقل عمومی شهر رشت براساس اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند، اظهار کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی شهر رشت از ۵ فروردین براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان از ۲۰ درصد ظرفیت برای خدمت رسانی به شهروندان استفاده کرده است.

 

وی با بیان اینکه از ۲۳ فروردین ناوگان اتوبوس رانی شهرداری نیز به صورت کامل فعالیت خود را آغاز کرده است، افزود: شهر رشت بعد از قم به عنوان کانون کرونای کشور شناخته شد و لذا از دوم اسفند با همکاری استانداری گیلان و شورای شهر، اقدامات پیشگیرانه را در قالب گندزدایی و ضد عفونی ناوگان حمل و نقل عمومی انجام دادیم.

 

شهردار رشت، از افزایش ۲۰ درصدی تردد‌ها در سطح شهر همزمان با آغاز طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد و خاطرنشان کرد: براساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونای استان دوسوم ظرفیت را فعال کردیم و ناوگان حمل و نقل عمومی آمادگی داشت، اما طی روز گذشته تنها ۳۰ درصد ظرفیت به کار گرفته شد.

 

حاج محمدی، با بیان اینکه روز گذشته اکثر اتوبوس‌ها خالی حرکت کردند، گفت: با توجه به فرهنگ بالای مردم گیلان و شهر رشت، فاصله گذاری اجتماعی کاملا رعایت می‌شود.

 

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۶۰۰۰ دستگاه تاکسی و ون در شهر رشت، عنوان کرد: شهرداری در بخش اتوبوس رانی ضعیف است و اتوبوس‌های اندکی داریم.

 

شهردار رشت، با بیان اینکه نیازمند حداقل ۳۰۰ دستگاه اتوبوس هستیم، یادآور شد: تنها ۸۰ دستگاه اتوبوس داریم که از این تعداد ۵۰ دستگاه فعال بوده و جوابگوی نیاز شهروندان نیست.

 

حاج محمدی، نشستن حداکثر دو مسافر در صندلی عقب تاکسی را جزو مصوبات ستاد مقابله با کرونا دانست و اظهار کرد: سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت این مصوبه را به کلیه تاکسی داران ابلاغ کرده و نظارت را انجام می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه رانندگان تاکسی باید همان کرایه گذشته را دریافت کنند، گفت: در شرایط فعلی اکثر کسب و کار‌ها با مشکل مواجه شده و مردم باید مراعات کنند. ناظرین سازمان حمل و نقل مسافر نیز تذکرات لازم را به تاکسی‌ها خواهند داد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: