مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: ۴۹ تیم هلال احمر در راستای امدادرسانی به حوادث احتمالی ناشی از سیلاب در حالت آماده باش کامل هستند.

کد خبر: ۵۷۸۸۲
۰۸:۴۹ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۹

آماده باش ۴۹ تیم هلال احمر خراسان جنوبی برای امدادرسانی به حوادث

دیدارنیوز ـ محمد رحیم شهریاری صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران، با اشاره به اعلام هواشناسی مبنی بر شرایط نامساعد جوی، بیان کرد: ۱۹۶ نیروی هلال احمر در قالب ۴۹ تیم امدادی در ۲۳ پایگاه ثابت، پایگاه امداد هوایی، شعب هلال احمر و تیم‌های واکنش سریع و دو تیم آنست (سگ‌های زنده یاب) برای امدادرسانی به حوادث احتمالی در آماده باش کامل هستند.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه ۲۲ تیم در شعب هلال احمر استان آماده امدادرسانی به حوادث احتمالی هستند، افزود: همچنین ۱۰۷ دستگاه خودروی امدادی و پشتیبان آماده به‌کارگیری است.

 

شهریاری اظهار کرد: با توجه به سیلابی شدن مسیل‌ها از شهروندان خواستاریم در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها قرار نگیرند و از سفر‌های غیر ضرور بپرهیزند.

 

وی ادامه داد: همچنین با توجه به کاهش دید افقی و لغزندگی سطح جاده از رانندگان خواستاریم ضمن همراه داشتن وسایل ایمنی و تجهیزات زمستانی، از داشتن زنجیر چرخ و سوخت کافی به خصوص در نقاط کوهستانی اطمینان حاصل کنند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه مرکز ۱۱۲ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به حوادث احتمالی است، گفت: هم‌میهنان در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی با این مرکز تماس گرفته و یا به نزدیکترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: