رئیس کانون کارگری استان قم عنوان کرد: برای حمایت از کارگران ساختمانی در ایام کرونایی، مقرر شده بود با هماهنگی وزارت کار مبلغ ۲ میلیون تومان وام به این کارگران تعلق گیرد که با گذشت یک ماه هنوز هیچ اعتباری اختصاص نیافته است.

کد خبر: ۵۷۵۱۶
۱۱:۳۷ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۹

کارگران ساختمانی در قم منتظر وام ۲ میلیون تومانی هستند

دیدارنیوز ـ اکبر شوکت با اشاره به بیکاری ۹۰ درصد کارگران ساختمانی در این شرایط کرونایی گفت: با توجه به تعطیلی پروژه‌های بزرگ بخاطر کرونا، کارگران ساختمانی نیز بیکار شده اند.
 
رئیس کانون کارگری استان قم با اشاره به نقش حمایتی دولت از کارگران در این شرایط بحرانی تصریح کرد: کارگران انتظار دارند که دولت و سایر ارگان‌های دولتی از آن‌ها حمایت کنند، اما متاسفانه تاکنون حمایت چندانی صورت نگرفته و حتی به کارگران بیمه بیکاری نیز تعلق نگرفته است.
 
شوکت با بیان اینکه کسانی که حقوق ثابت ماهیانه می‌گیرند، از شرمندگی کارگران بی خبرند، افزود: چه تدابیری برای بهبود وضعیت کارگران در این شرایط که اکثرا بیکار شده‌اند، اندیشیده اید؟
 
وی در خصوص شرح وضعیت گذران زندگی کارگران عنوان کرد: کارگران ساختمانی و کارگران میادین در این ایام، چون در حالت اشتغال نیستند روزگار سختی را سپری می‌کنند و ازسمت بانک‌ها نیز هیچ تسهیلاتی دریافت نمی‌کنند.
 
رئیس کانون کارگری استان قم با ابراز این نکته که فقر سبب انواع آسیب‌های اجتماعی می‌شود، تصریح کرد: قبل از تشکیل ستاد‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی، ستاد‌های مقابله با فقر تشکیل شود.
 
وی در خصوص کمک‌های ستاد مقابله با کرونا استان قم عنوان کرد: صرفا از سمت فرمانداری ۱۰ هزار ماسک در اختیار کارگران ساختمانی قرار گرفت.
 
شوکت در پایان از خیرین درخواست کرد که با توجه به وضعیت خاص کارگران، توجه لازم را به این بخش نیز داشته باشند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: