تیتر امروز

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!
شمارش معکوس مذاکرات وین (۵)

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!

۸ آذر سرآغاز شروع مذاکرات وین با حضور نمایندگان دولت سیزدهم ایران است. اقتصاد ایران چشم انتظار نتیجه مذاکرات برجامی است. با روزشمار مذاکرات وین که ۲ روز دیگر انجام می‌شود با دیدار همراه باشید.

ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی در برنامه‌های آموزش و پرورش

سوق دادن استعدادهای موجود به سمت اشتغال مولد و توسعه فرهنگ کارآفرینی، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های آموزش و پرورش است.

کد خبر: ۵۷۴۰
۱۲:۲۹ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۷

دیدارنیوز  مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش به مناسبت هفته ملی مهارت و کارآفرینی پیام صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سیدمصطفی آذرکیش، مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش به مناسبت هفته ملی مهارت و کارآفرینی گفت:

«بهره گیری از نیروهای انسانی متخصص، ماهر و کارآفرین در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات و هنر، عامل رقابت‌های اقتصادی است. نوآوری و فعال سازی چرخه تولید، ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار، پیشرفت و توسعه کشور همگی در گرو اجرایی سازی برنامه‌های توسعة آموزش‌های مهارتی است.

فراهم سازی زمینه‌های مهارت آموزی متناسب با نیاز بازار کار و همچنین کسب شایستگی‌های غیرفنی در راستای اشتغال مولد و ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی، کلید ایجاد اشتغال مولد و کارآفرینی و ارزش آفرینی در کشور است. سوق دهی استعدادهای بالقوة کشور به سمت آموزشهای عملی و کاربردی به جای آموزش‌های نظری صرف و هدایت فرزندان به سمت مهارت آموزی، اساسی ترین اقدام در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

لذا ضمن گرامیداشت هفته ملی مهارت وکارآفرینی، ایام را به تمام دست اندرکاران، فعالان و مهارت آموزان، مربیان، مدیران و هنرآموزان و هنرجویان هنرستان‌های کشور تبریک عرض نموده و امید آن دارم که با همدلی و مشارکت همه جانبه دستگاه‌های متولی مهارت و بخش خصوصی، شاهد افزایش سهم آموزش‌های مهارتی با کیفیت و تربیت نیروی انسانی ماهر، خلاق، کارآمد و کارآفرین برای متحول سازی اقتصادی پویا و مبتنی بر رقابت در کشور باشیم.»
 
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر