معاون آبفای قم خبر داد:

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان قم از اجرای شبکه دفع بهداشتی فاضلاب بیمارستان فرقانی با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال خبر داد.

کد خبر: ۵۷۲۵۸
۱۵:۱۱ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۹

اجرای شبکه فاضلاب بیمارستان فرقانی قم با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار

دیدارنیوز ـ مهدی نظرزاده دفع بهداشتی فاضلاب بیمارستان فرقانی را یکی از چالش‌های دانشگاه علوم پزشکی دانست و گفت: در همین راستا و با تأکید استاندار محترم و حمایت‌های معاونت محترم عمرانی استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، اجرای شبکه فاضلاب این بیمارستان در دستور کار قرار گرفت و عملیات اجرایی آن از ۱۷ اسفند آغاز شد.
 
وی طول این خط را ۲ هزار متر و عمق متوسط آن را ۴ متر اعلام کرد و اظهار داشت: ۱۲۰ نفر از کارکنان و کارگران سه پیمانکار در ۵ جبهه کاری اجرای این شبکه را بر عهده گرفتند و حتی در تعطیلات عید و با وجود شیوع بیماری کرونا بی‌وقفه تلاش کردند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را آماده بهره‌برداری کنند.
 
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه طراحی و اجرای این خط در شرایط معمولی حداقل به سه ماه زمان نیاز دارد، خاطرنشان کرد: به همت و تلاش شبانه‌روزی کارکنان و پیمانکاران و همکاری شهرداری و نیروی انتظامی و حمایت‌های مسئولان استان اجرای آن در یک‌سوم زمان معمول انجام شد.
 
وی با اشاره به اینکه این خط به زود به بهره‌برداری می‌رسد، یادآور شد: بنا بر برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۲۰ فروردین شبکه دفع بهداشتی فاضلاب بیمارستان فرقانی وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد.
 
نظرزاده فاصله زیاد بیمارستان فرقانی با آخرین نقطه شبکه فاضلاب شهر و ریزشی بودن بخشی از مسیر را جزو مشکلات اجرای این پروژه دانست و گفت: با این وجود این پروژه به سرعت به انجام رسید و امیدواریم با راه‌اندازی آن بتوانیم در کنار دانشگاه علوم پزشکی سهمی هرچند اندک در ارائه خدمات بهتر به شهروندان و بیماران داشته باشیم.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: