مدیرکل بهزیستی استان گفت: در محلات حاشیه و کم‌برخوردار بیش از ۲۴۰ میلیون تومان بابت تهیه و توزیع مواد بهداشتی و ضدعفونی اختصاص داده شد.

کد خبر: ۵۷۲۵۱
۱۴:۵۴ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۹

توجه به محلات حاشیه و کم‌برخوردار خراسان جنوبی برای مقابله با کرونا

دیدارنیوز ـ علی عرب نژاد اظهار کرد: با عنایت به اهمیت اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی، پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در بین جامعه هدف در مراکز و همچنین مردم استان در محلات حاشیه و کم‌برخوردار بیش از ۲۴۰ میلیون تومان بابت تهیه و توزیع مواد بهداشتی و ضدعفونی اختصاص داده شد که این مبلغ غیر از هزینه‌های تبلیغات، اطلاع رسانی و آگاهسازی بوده است.
 
وی ضمن تقدیر از همکاران و پرسنل موسسات و مراکز که در این برهه حساس به صورت شبانه‌روزی و جهادی برای ریشه کن کردن این ویروس منحوس پای کارآمده‌اند، افزود: با تمهیدات در نظر گرفته شده در رابطه با حفظ مسائل بهداشتی و ایمنی مددجویان و توانجویان مستقر در مراکز تحت نظارت سطح استان و پرسنل این مراکز ۳۱۵۰ بسته بهداشتی به ارزش ۹۷۰ میلیون ریال در آخر اسفندماه توزیع شد.
 
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی بیان کرد: تعدادی اقلام بهداشتی شامل؛ ۸۶۲ محلول ضدعفونی کننده دست، ۲۴ آب اکسیژنه، ۶۶۳۲ ماسک، ۱۰۴۶ مایع دست و ۱۲۵ ژل ضدعفونی کننده دست،۵۰۰ بطری وایتکس و ۲۴۵ جفت دستکش در مجموع به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال نیز در روزگذشته به ادارات بهزیستی شهرستان‌ها ارسال شد تا بین بیش از ۴۰ مرکز شبانه روز معلولان، سالمندان و فرزندان شبه خانواده تحت نظارت بهزیستی توزیع شود.
 
عرب نژاد ادامه داد: مبلغ ۸۶۰ میلیون ریال نیز به پایگاه‌های سلامت اجتماعی بهزیستی و گروه‌های همیار بهزیستی برای تهیه و توزیع اقلام بهداشتی بین مردم در شهرستان‌ها اختصاص داده شده که بیشتر اقلام بهداشتی و موادشوینده و ضدعفونی کننده توزیع شده است.
 
وی از افزایش زمان پاسخگویی خط مشاوره ۱۴۸۰ (صدای مشاور) از ۱۲ ساعت به ۱۶ ساعت خبر داد و افزود: مردم در خصوص استرس‌های ناشی از بیماری کرونا ویروس را به صورت تلفنی از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با مشاوران بهزیستی درمیان بگذارند و پاسخ دریافت کنند.
 
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی یادآور شد: فعالیت بهزیستی در حوزه کارگاه‌های تولیدی حمایتی و گروه‌های همیار بهزیستی که اکثرا توسط زنان سرپرست خانوار اداره می‌شده و ماهیت خیاطی داشته‌اند با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی به تولید ماسک و روپوش برای مراکز درمانی و مردم همت گماشته و روزانه ۵۰۰۰ ماسک را تولید، ضدعفونی و بسته بندی کرده و تحویل مراکز مورد نظر می‌دهند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: