تیتر امروز

لاف اقتصادی؛ راهکار دولت برای هیچ

لاف اقتصادی؛ راهکار دولت برای هیچ

ادعایی عجیب توسط یکی از مقامات دولتی موجب شد رهبری نیز در سخنانشان به اشتباه بیفتند و نتیجتاً عذرخواهی کنند. اما این اولین بار نیست که مقامات دولتی ادعای اقتصادی حیرت انگیز به زبان می‌آورند.
رئیس دادگستری کل گلستان بیان کرد:

رئیس دادگستری کل گلستان گفت: قضات گلستانی سال گذشته چهار هزار و ۵۰۰ رای جایگزین حبس صادر کردند که حدود هشت درصد بیشتر از مدت مشابه سال ۹۷ بود.

کد خبر: ۵۷۲۲۱
۱۳:۲۷ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۹

صدور بیش از ۴۰۰۰ رای جایگزین حبس در گلستان

دیدارنیوز ـ هادی هاشمیان ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: قضات استان سال گذشته چهار هزار و ۵۰۰ رای جایگزین حبس صادر کردند که حدود هشت درصد بیشتر از مدت مشابه سال ۹۷ بود.
 
هاشمیان با اشاره به اینکه گلستان از استان‌های پیشرو در صدور آرای جایگزین حبس است، افزود: صدور این احکام یکی از علل کاهش ۱۴ درصدی ورودی زندان‌های استان در سال ۹۸ بود.
 
وی ادامه داد: نهال کاری، پاکیزگی محیط زیست و حاشیه جنگل‌ها، کمک به بهسازی مدارس، حرفه آموزی و ارائه خدمات عمومی رایگان به مردم در شهرداری‌ها از جمله موارد پیشنهادی هستند که قضات برای محکومان فاقد سابقه کیفری که جرایم غیرعمد و سبک مرتکب شده‌اند به جای زندان صادر می‌کنند.
 
وی بیان کرد: علاوه بر این آرا، مختومه شدن پرونده در مرحله دادسرا با هدف جلوگیری از برچسب زنی به افراد، آزادی مشروط و تعلیق مراقبتی از دیگر نهاد‌های پیش بینی شده در قانون است که قضات گلستانی پارسال برای محکومان صادر کردند.
 
رئیس کل دادگستری گلستان تاکید کرد: استفاده از مجازات جایگزین حبس به معنی آسان گرفتن به مجرمان خطرناک نیست و در جرایم خشن و جرایمی که پای جان، مال و ناموس مردم و امنیت جامعه در میان است نگاه قانونگذار و رویکرد قضات، سختگیرانه است.
 
هاشمیان به افزایش ۱۳ درصدی بازدید قضات استان از زندان‌ها هم اشاره کرد و گفت: قضات محاکم کیفری و دادسرا، به صورت دوره‌ای از زندان‌ها سرکشی و با مددجویان دیدار و با بهره گیری از ظرفیت‌های قانونی برای کاهش جمعیت زندانیان تلاش کردند.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: