مدیرکل انتقال خون استان:

مدیرکل انتقال خون استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: همه تمهیدات لازم را برای اهداکنندگان خون لحاظ کردیم و شرایط استاندارد بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت کرده ایم.

کد خبر: ۵۷۰۸۰
۱۴:۱۳ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۹

تمهیدات لازم برای اهداکنندگان خون کهگیلویه و بویراحمد در نظر گرفته شده است

دیدارنیوز ـ رستم حسن زاده افزود: در زمان شروع شیوع بیماری کرونا ترسی بر جامعه حاکم بود که باعث کاهش مراجعه به سازمان انتقال خون شده بود، اما با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در جهت اینکه اهدا خون تاثیری بر انتقال بیماری کروناویروس ندارد خوشبختانه مردم این کار خداپسندانه را در صدر کار خود قرار دادند.

 

وی اظهار کرد: اواخر اسفندماه سال ۹۸ با چالش اساسی در جهت کاهش ظرفیت انتقال خون مواجه شدیم، اما خوشبختانه با فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و رغبت مردم ظرفیت ذخیره انتقال خون به پنج روز رسید که مشکلی از نظر دریافت خون و فرآورده‌های خونی پیدا نکرده ایم.


مدیرکل انتقال خون استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در مجموع به همه گروه‌های خونی در این محدوده زمانی نیاز داشتیم که مردم نیز در همه گروه‌های خونی مراجعه داشتند.


حسن زاده عنوان کرد: همه تمهیدات لازم برای اینکه خطری برای اهداکنندگان خون وجود نداشته باشد لحاظ کردیم و شرایط استاندارد بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت کرده ایم.


وی ادامه داد: اکثر مراجعه کنندگان به سازمان انتقال خون اهداکنندگان مستمر هستند و خودشان آگاهی کافی و لازم را دارند بنابراین کسانی که سرماخورده اند می‌دانند که نباید به سازمان انتقال خون مراجعه کنند در عین حال تمهیدات لازم را برای همه افراد در نظر گرفته ایم.


مدیرکل انتقال خون استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دمای بدن مراجعه کنندگان اندازه گیری می‌شود، دستکش و مواد ضدعفونی کننده در اختیارشان قرار می‌دهیم، فاصله پذیرش و نشستن افراد برای انتقال خون را رعایت کرده ایم و سامانه نوبت دهی را با آدرس nobatdehi.ibto.ir را فعال کرده ایم تا مراجعه کنندگان در زمان مناسب به انتقال خون مراجعه کنند.


حسن زاده گفت: انتقال خون یاسوج، مرکز استان در دو شیفت از ساعات ۸ تا ۱۳ و ساعات ۱۵تا ۱۸:۳۰، پایگاه انتقال خون شهرستان کهگیلویه از ساعات ۹ تا ۱۱ و شهرستان گچساران از ساعات ۹ تا ۱۱:۳۰ آماده خون گیری از مراجعه کنندگان هستند.
وی با تقدیر و تشکر از همه اهداکنندگان خون و فرآورده‌های خونی بیان کرد: نیازمندان خون هیچ‌گونه دغدغه‌ای در ارتباط با دریافت خون و فرآورده‌های خونی نداشته باشند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم