تیتر امروز

زیدآبادی: جمهوری اسلامی رفتارش را عوض کند، می‌ماند/ رئیسی، بخشی از نظام قدرت است/ حماس حذف شود، نوبت ایران است
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب/ قسمت دوم

زیدآبادی: جمهوری اسلامی رفتارش را عوض کند، می‌ماند/ رئیسی، بخشی از نظام قدرت است/ حماس حذف شود، نوبت ایران است

آنچه در پیش رو می‌خوانید و می‌بینید، قسمت دوم گفت‌و‌گوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با احمد زیدآبادی، روزنامه نگار و فعال سیاسی اصلاح طلب است.
دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه
گزارش تحلیلی سینما/ اختصاصی دیدار

دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه

مسعود پیوسته روزنامه‌نگار، سینما و سیاست در ایران؛ رابطه و تاثیر و تاثرپذیری هر کدام از دیگری را مورد بررسی قرار داده است.

آبگیری مخازن سد‌های خاکی احداث شده در زنجان

معاون آبخیزداری اداره‌کل منابع‌طبیعی استان زنجان گفت: با شروع بارش‌های بهاری و ذوب شدن برف در کوهستان‌های استان، مخازن سد‌های خاکی احداث شده، آبگیری می‌شود.

کد خبر: ۵۷۰۴۱
۱۱:۵۵ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۹

آبگیری مخازن سد‌های خاکی احداث شده در زنجان

دیدارنیوز ـ به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، جعفر بیات افزود: اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان تاکنون ۲۹ دستگاه سد خاکی را در مناطق مختلف استان با اعتبارات صندوق توسعه ملی احداث کرده که در حال حاضر مخزن دو سوم آن‌ها پر شده و در حال سرریز است.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر مدیریت مخازن این سد‌ها امری ضروری بوده و با توجه به دستور وزارت نیرو و مدیریت بحران استان، لازم است بهره‌برداران آن‌ها و به‌ویژه دهیاران و اعضای شورا‌های اسلامی روستا‌های بهره‌بردار این سد‌ها مراقبت کنند تا ضمن باز بودن مسیر سرریز سدها، لوله‌های تخلیه آن‌ها نیز باز و یک سوم حجم مخازن سد‌ها برای مهار سیلاب‌های احتمالی فروردین‌ماه خالی باشد.

 

بیات ادامه داد: در محل سد‌ها و سیل‌بند‌های مخزنی احداث شده، تابلو‌های اطلاع‌رسانی و هشدار شنا و تردد ممنوع نصب شده که متاسفانه بعضا توسط افراد ناآگاه مخدوش شده و یا از بین رفته است و مسئولیت وقوع حوادث ناگوار در محل، به عهده این افراد است؛ چرا که این هشدار‌ها در جهت پیشگیری از سقوط از ارتفاع و یا غرق شدن در مخازن این سازه‌ها نصب شده است.

 

به گفته معاون آبخیزداری اداره‌کل منابع‌طبیعی استان زنجان، بستر سد‌ها و بند‌های مخزنی لغزنده و باتلاقی و دمای آب آن‌ها پایین بوده و شنا کردن در آن‌ها اکیدا ممنوع است، زیرا تاکنون مواردی از غرق شدن افراد در آن‌ها اتفاق افتاده است.

 

بیات همچنین به نقش پوشش مراتع و جنگل‌ها در جلوگیری از وقوع سیلاب‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: مطالعات صورت گرفته ثابت کرده است که موثرترین و ارزان‌ترین عامل حفاظت، تقویت و پایدارسازی منابع آب و خاک سرزمین، پوشش گیاهی آن بوده و یکی از مخرب‌ترین عوامل از دست رفتن این منابع ایجاد شخم موازی شیب در دامنه‌ها است.

 

وی همچنین از مردم استان خواست به توصیه‌های مدیریت بحران عمل کرده و از دخل و تصرف در مسیر آبراهه‌ها و رودخانه‌ها به شدت پرهیز کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی