رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم بر لزوم اجرای دقیق و همه جانبه قانون در خصوص تعطیلی واحدهای صنفی تاکید کرد.

کد خبر: ۵۶۵۰۱
۱۳:۱۴ - ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
 

دیدارنیوز ـ محمود سیجانی در جلسه فوری ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم با اشاره به اهمیت تداوم تعطیلی مراکز تجاری در قم گفت: در پی ابلاغ اتاق اصناف استان و مصوبات مراجع قانونی مبنی بر تعطیلی مراکز تجاری غیرضروری مایحتاج مردم، تمام مراکز تجاری باید نسبت به این امر تمکین کنند.

وی افزود: طرح تعطیلی مراکز تجاری غیرضروری به دلیل کاهش ترددهای سطح شهر و جلوگیری از ازدحام و بازتولید و بازچرخش ویروس در سطح شهر اجار شده است. در همین راستا در چند روز اخیر بازدیدهای مستمری توسط بازرسی اتاق اصناف از مراکز تجاری و مجتمع‌های قم انجام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجازت با ذکر این مطلب که برخی از واحدها، در هنگام بازرسی‌های صبح، غیرفعال بوده‌اند اما عصرها مغازه خود را باز می کنند، گفت: فعلا می توانیم به آنها اخطار و هشدار بدهیم ولی واحدهای تجاری قم که فعالیت خود را تا 15 فروردین تعطیل نکنند، پلمب خواهند شد.

وی در ادامه در تشریح این پلمپ هم گفت: بر اساس قانون  نظام صنفی در ماده 27، پلمپ و بستن واحدهای تجاری توسط نیروی انتظامی در حوزه اماکن عملیاتی می‌شود و ما درخواست داده‌ایم تعدادی از واحدها که از این بخش‌نامه تبعیت نکرده‌اند، پلمب شوند. واحدهایی که پس از اخطار دوباره اقدام به فعالیت می‌کنند و به اخطار و هشدارها توجه نکنند، پلمب می شوند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم