زلزله‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر شهرستان فاریاب در جنوب استان کرمان را لرزاند.

کد خبر: ۵۶۴۸۱
۱۲:۳۱ - ۰۸ فروردين ۱۳۹۹
 

دیدارنیوز ـ زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر صبح امروز (ساعت ۱۱:۱۰:۴۳) شهرستان فاریاب در جنوب استان کرمان را لرزاند.

این زمین‌لرزه در عمق ۱۴کیلومتری زمین، در موقعیت ۲۸.۳۰ شمالی و ۵۷.۳۰ شرقی و در فاصله ۲۴ کیلومتری فاریاب و ۵۶ کیلومتری کهنوج ثبت شده است.

فاریاب کرمان یکی از لرزه خیزترین شهرهای استان کرمان است.

۱۱:۴۵ "هادی سلطانی" مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وقوع زلزله ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر در فاریاب گفت: این زمین لرزه در ساعت حدود ۱۱ و ۱۰ دقیقه در عمق ۱۴ کیلومتری زمین در نزدیکی شهرستان فاریاب رخ داده است.

وی با بیان این مطلب که هم اکنون ۲ تیم ارزیاب سریع جعیت هلال احمر از شهرستان کهنوج به منطقه زلزله زده اعزام و اکنون در منطقه حضور دارند، عنوان کرد: تا این لحظه گزارشی مبنی بر خسارت جانی و مالی نداشته ایم و باید منتظر بررسی کامل منطقه از سوی تیم های ارزیابی باشیم.

سید مصطفی آیت‌الهی‌وسوی، معاون عمرانی استانداری کرمان نیز در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به زلزله ۵.۴ ریشتری شهرستان فاریاب گفت: هم اکنون تیم های از سوی فرماندار منطقه و بخشداران آن حوزه در حال رصد منطقه هستند و تا این لحظه گزارشی مبنی بر وقوع خسارت احتمالی اعلام نشده است.

۱۲:۱۰ "ابراهیم محمدی" رییس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مصدومیت ها و خسارات جانی ناشی از این زمین لرزه گفت: تا این لحظه گزارشی مبنی بر تلفات جانی و مصدوم در اثر وقوع این زمین لرزه نداشته ایم.

۱۲:۱۵ "علی نیک نفس"فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران  شهرستان فاریاب در گفت‌وگو با ایسنا گفت: زمین لرزه ۵.۴ریشتری امروز جمعه هشتم فروردین ماه در این شهرستان خسارات جانی و مالی تاکنون نداشته است.

وی با بیان جزئیات این زمین لرزه افزود: امروز ساعت۱۱:۱۰ زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر شهرستان فاریاب را لرزاند و مردم به بیرون از خانه ها آمدند. 

نیک نفس از تشکیل  جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه در این منطقه خبر داد و اظهار کرد: بر اساس بررسی بخشداران و دهیاران، تاکنون گزارشی از  خسارت جانی ناشی از زلزله دریافت نشده است و همه اعضای ستاد بحران‌ در حال آماده  باش کامل هستند. 

فرماندار فاریاب از پایش شهرستان خبر داد و گفت: در حال پایش و بررسی منطقه هستیم و اگر خسارتی گزارش شود اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم