تیتر امروز

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید
گفت‌وگوی دیدار با رئیس و مدیر ترویجی بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران:

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید

ارائه یک آمار عجیب و غیرعلمی در مورد شیوع بیماری هاری در ایران، بحث‌برانگیز شده،در همین راستا دیدارنیوز گفت‌و‌گویی با دکتر امید مرادی و مجتبی طباطبایی، رئیس و مدیر ترویجی بیمارستان دامپزشکی تهران...
نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما
نماینده پیشین مجلس در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در برنامه رکن سه

نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما "نیشگون" نمی‌گیرد/ حکومت اسلامی جایگزین جمهوری شده/ انشاالله، در دیدارنیوز با تاجزاده مناظره می‌کنم

محمد نعیمی‌پور در دومین قسمت از گفت‌وگوی اختصاصی خود با دیدارنیوز روش‌ افرادی چون مصطفی تاجزاده و مهدی نصیری را ژورنالیستی و بی‌حاصل دانست و گفت: سیاستمدار باید روشی مستقل از سر و صدای رسانه‌ای...

کاهش ۷ درصدی اهدای خون در اسفند

مدیرکل انتقال خون استان با بیان اینکه میزان اهدای خون اسفندماه ۹۸ نسبت به همین ماه در سال ۹۷، ۹ درصد کاهش داشته است، گفت: در روزهای کرونایی، بیماران نیازمند اهدای خون نباید فراموش شوند.

کد خبر: ۵۶۲۱۳
۱۲:۱۵ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۹

دیدارنیوز - محمدرضا عاملی اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا و تعطیلی، دو عامل اصلی کاهش ذخایر خونی کشور در این روزها هستند تا جایی که برخی مراکز در کشور با کمبود مواجه شده‌اند.

وی افزود: در اسفندماه سال ۹۸ تعداد مراجعه ۱۷۷۰ نفر بوده که ۱۴۱۰ نفر موفق به اهدای خون شده‌اند.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی بیان کرد: در اسفندماه سال ۹۷، ۲۲۰۲ نفر برای اهدای خون در استان مراجعه کرده‌اند که ۱۵۳۵ نفر موفق به اهدای خون شده‌اند.

عاملی با بیان اینکه میزان اهدای خون اسفندماه ۹۸ نسبت به همین ماه در سال ۹۷، ۹ درصد کاهش داشته است، تصریح کرد: در سال گذشته ۲۷۵۶۶ به مراکز مراجعه داشته‌اند که از این تعداد ۲۰۲۵۹ نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی با بیان اینکه از این تعداد ۱۲۴۴ نفر بانو و ۱۹۱۵ آقا بوده‌اند، افزود: در سال ۹۷ تعداد مراجعه ۲۸۰۹۵ نفر بوده که از این تعداد ۲۱۷۶۵ اهدای خون داشته‌اند.

عاملی با بیان اینکه از این تعداد ۱۶۱۵ نفر بانو و ۲۰۱۵۰ نفر از آقایان بوده‌اند، تصریح کرد: در سال ۹۸ میزان ۷ درصد کاهش آمار نسبت به سال ۹۷ داشته‌ایم.

وی بیان کرد: ۳۷ هزار و ۳۶۵ فرآورده خونی در سال ۹۸ در اختیار مراکز درمانی قرار گرفته که این میزان در سال ۹۷، ۳۱ هزار و ۷۶۷ بوده که ۱۸ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی یادآور شد: بیماری کرونا نباید باعث شود از افرادی که نیاز به خون و فرآورده‌های خونی دارند غافل شویم و با مراجعه به مراکز اهدای خون باید در این امر خداپسندانه شرکت کنیم.

عاملی خاطرنشان کرد: به مردم اطمینان می‌دهیم که تمامی مراحل اهدای خون با رعایت اصول بهداشتی انجام می‌شود و جای هیچ گونه نگرانی نیست.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی