رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم:

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم نیز دراین زمینه گفت: این استان برای بومی‌سازی محصولات وارداتی و حضور فعال در نهضت رونق تولید ملی، از ظرفیت و توانمندی‌های بالایی برخوردار است.

کد خبر: ۵۲۱۵۲
۱۴:۰۱ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۸

صنعت قم ظرفیت بالایی برای بومی‌سازی محصولات وارداتی دارد

دیدارنیوز ـ روابط عمومی سازمان صمت قم محمود سیجانی بیان کرد: قم درتولید بسیاری از محصولات موردنیاز کشور به‌ویژه در بخش لوازم‌خانگی و قطعه‌سازی دارای واحد‌های صنعتی قوی و صاحب‌نام است و می‌تواند بخش قابل‌توجهی از نیاز کشور را پاسخ دهد.
 
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم افزود: طی سال‌های اخیر، موضوع مهم پیوستگی زنجیره تولید درصنعت قم جدی گرفته‌شده و به همین دلیل هم‌اکنون بسیاری از صنایع فعال استان درزمینهٔ تهیه مواد اولیه تا تولید محصول نهایی به واردات متکی نیست.
 
وی ادامه داد:همچنین زیرساخت‌های لازم برای حضور صنایع پیشرفته درشهرک‌های صنعتی قم مهیاست و این استان برای استقبال از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای تولید محصولات موردنیاز کشور، آمادگی کامل دارد.
 
سیجانی گفت: بومی‌سازی محصولات وارداتی علاوه بر جلوگیری از خروج ارز در شرایط تحریم، عامل مهمی در رونق تولید ملی است و در همین راستا، سازمان صنعت، معدن و تجارت قم بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با ارائه برخی تسهیلات و بسته‌های تشویقی از فعالان این حوزه حمایت می‌کند.
 
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم بیان کرد: قم به دلیل قرار گرفتن درقلب ایران و نزدیکی به مهم‌ترین بازار‌های مصرف کشور، از موقعیت ممتازی برای جذب صنعتگران برخوردار است و راهبرد سازمان صمت استقرار صنایع پیشرفته در این استان برای تولید محصولات موردنیاز مردم است.
 
وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های قم برای موفقیت در نهضت داخلی سازی محصولات و رونق تولید، برخورداری از نیروی انسانی ماهر و کارشناس در عرصه‌های مختلف صنعت است که می‌توانند جدیدترین یافته‌های علمی را در واحد‌های صنعتی پیاده‌سازی کنند.
 
سیجانی گفت: اکنون بسیاری از محصولات تولیدشده در قم علاوه بر بازار‌های داخلی به بازار‌های بین‌المللی نیز صادر می‌شود و مشتریان منطقه‌ای و جهانی، دیدگاه مثبتی به کالا‌های ساخت قم دارند که این موضوع نیز رغبت سرمایه‌گذاران برای فعالیت در این استان را در پی داشته است.
 
وی ادامه داد: در راستای راهبرد تقویت تولید ملی و مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمنان، استقرار و راه‌اندازی صنایع پیشرفته در قم اهمیت بسیار زیادی پیداکرده است و به همین دلیل روند استقبال از سرمایه‌گذاران در این بخش با سهولت و حمایت بیشتری نسبت به گذشته انجام می‌شود.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم